Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
V spodnej časti som ponechal štandardnú configuráciu, aj keď na prázdne miesto v strede spodnej lišty som chcel dať KRunner applet. Neprišiel som však ako na to.A problém je, že to nejde dát doprostřed, nebo, že není ten krunner applet? Já jsem našel jen nějaký search box, který se chová stejně jako Kmenu - tedy na ploše box, v panelu jen tlačítko na které je třeba kliknout.
Tak si ten obrázek zvětšete na celou výšku obrazovky, a uvidíte, že naopak u vás je to ochuzené vpravo…To samozřejmě jo ;) ale když se teď celej den budu bavit přepínánim monitoru do 1920x1440, tak za předpokladu že mi ten Radeon nevybouchne, bude to chybět zase dóle :P
Samozřejmě záleží na úhlu pohledu, mně připadá, že „přebytečné“ místo je lepší mít po stranách a ne dole, protože do svislého prostoru se lépe poskládají různé paletky, lišty, apod.jj, je to věc názoru, já mam třeba přesně opačnej a místo mi chybí vždycky dóle... ;)
Pri väčšom počte otvorených okien sa mi zdal môj desktop neprehľadný a prepínanie medzi oknami neefektívne.Koukám, že máš šest ploch – když ti okna mezi ně rozložíš, tak by jich měl být rozumný počet, ne? Já mám osm ploch a většinou na nich mám 1-3 okna (akorát u Jabberu je jich víc), takže se v pohodě vejdou do vodorovného panelu. Toho místa, které zabere svislý panel by mi prostě bylo líto.
Šesť plôch mám pretože tak to je default :)
V Jaké distribuci? Většinou jsem viděl 4 plochy (a někde jen dvě).
Môžeš mi prezradiť aký systém usporiadania na viacerých plochách používaš Ty ?
Mám šest celkem stabilně využívaných ploch:
A na těch dvou zbývajících plochách (případně dalších) si otvírám další konsole, prohlížeče, Gimpy, SQL klienty atd. tak, abych měl blízko sebe související věci – třeba píšu HTML a pak se dívám na výsledek v prohlížeči tím, že se přepnu na sosední plochu. Plochy jsou vedle sebe a klávesová zkratka je vždycky stejná – místo abych musel listovat okny pomocí Alt+Tab a hledal to správné.
Aneb „Okurky patří do sektoru b5“
takže zmáčknu alt+tab, držím alt, najedu myší na okno, na které se chci přepnout, a pustím alt.Dobrý tip, díky. Taky je šikovná „Prezentace oken“ a „Mřížka plochy“ – najedu myší do rohu obrazovky a kliknu. To jsou efekty, které jsou nejen hezké, ale i užitečné (takových moc není)
Tiskni
Sdílej: