Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
erminál s mc jako lehkým doplňkem...me ten lehky doplnek nikdy nejak nesedl, behem prvnich dvou az trech mesicu jsem jej prestala pouzivat uplne. a vysledkem toho je ze ani sam mc u me uz nechtel byt a sam odesel do vecnych lovist :)
Když už tu byla řeč o Total Commanderovi ve Windows, tak ten je sice proslulý, ale já ho nepoužívám, protože mi nevyhovuje a přijde mi to jako slabota. Umí všechno a nic a všechno tak napůl. Také dávám přednost souborovým manažerům s lepším vzhledem, a ne se vzhledem Total Commandera, který mi připomíná stará šestnáctibitová Windows.Tady je to asi trochu offtopic ale jaké máš rád? Neříkej, že sis zaplatil Opus ;))
Co bych ale velice rád, by byl multiplatformní souborový manažer. Vyhovovalo by mi, kdybych měl ve Windows, Linuxu i BSD stejný souborový manažer.Myslím, že takové projekty tu byly ale o žádném žijícím nevím. Nicméně taky bych to dost ocenil.
emelfm2
jeho vývoj stále přískoky pokračuje, i když semtam jeho web zmizí, ftp myslím neumí a musíš si ho skoro kompletně přenastavit na druhou stranu je přehledný, rychlý a nezávislý na kde
myslím, že by se dalo říct, že se svojí filozofií v lecčems mc
podobá
pokud ale používáš kde
, není důvod proč nesáhnout po krusaderu
Tiskni
Sdílej: