Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Klíček ze zapalování šel vytáhnout kdykoliv, ne jen v poloze zamčeno, a pak šlo startovat i bez klíčku, bylo potřeba to opravit. Taky jsem se rozhodl, že to dám do laku.
Koupil jsem nový váleček zapalování a vyměnil jej. Bylo třeba zase odstrojit volant jak jsem popisoval v jednom ze starších zápisků a vymontovat i komplet spínání blinkrů. Pak se do takové drážky strčí šroubovák - tím se zamáčkne takový zobáček a váleček jde vyndat. Popsáno pěkně je to tady. Když už jsem to měl rozebrané, pořádně jsem spravil jeden prasklý plast, že už to teď drží fest :)
Také pokračuji v kytování a broušení - je to nekonečné. O víkendu jsem rozbrousil další místa, kde to bylo poškozené, nabarvil základovkou a po zaschnutí zakytoval. Ze zeleného Jeepa je teďka už spíš zelenobílej, ale je to potřeba, srovnat nerovnosti a poškození. Kamarád mi zavařil dvě místa na předním blatníku a taky zespod, tam praskly slabší plechy pod silenbloky, na kterých drží bouda. Udělal mi tam překlad - výztuhu.
Protože už je zas teplo, sundal jsem střechu a dveře. Zapojil jsem autorádio, zatím teda jen přehrává kazety, ale strejda elektronik snad opraví i tu FM část, co zatím nejde. Taky jsme s přítelkyní natočili pár videí, tak se třeba koukněte.
Tiskni
Sdílej:
Pěkné, radost pohledět! Koukám, že pes se nabojí vlka nic a šup do káry...
Ahoj, mám přezdívku pro Tvou hračku - kytovec
Zvuk motoru je pěkný, ale hrká ti to jak žebřiňák nebo spíše jako stařičký přívěs za osobní auto.
Jinak se bav a užívej si práce i zábavy s výsledky vlastního snažení. Ať se daří.