Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
K proběhlým a probíhajícím debatám o blozích na Abíčku mne napadla další možná varianta "co s nimi": dát každému autorovi možnost rozhodnout se, zda chce svůj příspěvek publikovat na titulní stránce Abíčka.
Přímou inspirací je zápisek Pravidla blogu?, nepřímým pak různé debaty o kategorizaci blogů, jejich zakázání apod. Tedy k mému návrhu – všechny příspěvky autora by se zobrazovaly vždy v jeho blogu, na titulní stránce by se zobrazily jen v případě, že si to autor příspěvku bude explicitě přát a zaškrtne příslušnou volbu. (Tento způsob používá, jestli se nepletu, pooh.cz.) Otázkou je, co zobrazit na stránce Blogy na AbcLinuxu – může se na ní zobrazovat to samé, jako na titulní stránce, mohou se tam zobrazovat všechny zápisy a nebo pro ní může být samostatná kategorie (pro zveřejnění by tedy byly tři stupně – pouze autorův blog, Blogy, titulní stránka).
K čemu by to podle mne bylo? Na titulní stránku by se (budou-li autoři soudní) dostaly jen zajímavé příspěvky týkající se zaměření portálu. Bylo-li by publikování rozděleno na tři stupně (autorův blog, Blogy, titulní stránka), mohl by kdokoliv publikovat své kontroverzní příspěvky pouze ve svém blogu, kde by si ho jeho příznivci mohli najít, ale ostatní by tím nerušil a nepobuřoval.
Tento způsob publikování lze dále vylepšovat – např. dát administrátorům možnost snížit stupeň publikování příspěvku (pokud někdo na titulku vypublikuje blábol, administrátor může mít možnost vrátit ho zpět do Blogů). Další možností může být naopak dodatečné povýšení kategorie publikování autorem (autor-stydlivka publikuje příspěvek jen ve svém blogu, ale po 30. gratulaci a poděkování v diskuzi se osmělí a posune jej do všech Blogů).
Případné takto vzniklé kategorie publikování by samozřejmě měly kopírovat RSS kanály.
Myslíte, že by takové rozdělení k něčemu bylo? Označovali byste své příspěvky ukázněně? Nebo máte jiný nápad?
Tiskni
Sdílej: