Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
OpenID resi tento problem ze strany serveruTo je docela trefná poznámka. OpenID řeší problém serverů, které ale žádný problém nemají… Ke zbytku snad jen to, že zálohování bylo vynalezeno již dávno, a hledat někoho ochotného to provozovat nemusím, protože si na provoz vystačím sám.
OpenID je tady delsi dobu nez ten tvuj aktualni vymysl, tudiz prosel nutnym vyvojemBill Gates je starsi nez Linus Torvalds - tudiz Windows prosly nutnym vyvojem (a jsou lepsi)... heh
spadne disk a mas po heslecha zalohovani co? Ty nemas komp s diskem, jen terminal a vse tahas ze serveru nekde na druhem konci sveta? (tudiz nemusis zalohovat)
Microsoft Passport ti nevadi?ne, proc? vyjma MS to stejne nikdo nepouziva (a openID vzniklo jako odezva komunity na to, ze driv chtel MS ten svuj pas vsude protlacit)
Bill Gates je starsi nez Linus Torvalds - tudiz Windows prosly nutnym vyvojem (a jsou lepsi)... hehTy bys ocividne potreboval take projit nutnym vyvojem.
co kdyz bude zrovna nedostupny server kde me pobezi openID? tak se nebudu moci nikam prihlasit, ze... supr, hlavne pokud si budu to provozovat sam a a budu se chtit zeptat ve foru (kde mam ucet via openID) na to co s tim serveremSamozrejme a kdyz ti to vadi, tak si sezen poskytovatele, ktery ma dostatecne velkou farmu rozmistenou po ruznych geografickych umistenich. Nebo proste OpenID nepouzivej.
a zalohovani co? Ty nemas komp s diskem, jen terminal a vse tahas ze serveru nekde na druhem konci sveta? (tudiz nemusis zalohovat)Nikdo koho znam nezalohuje tak aby to prezilo fatalnejsi vypadek (treba prepeti v siti).
Ty bys ocividne potreboval take projit nutnym vyvojemMuzes zde uvest vetu, kterou te dotycny Raul natolik pobouril, ze bylo nezbytne se do nej v reakci navazet?
Rozhodne nemam potrebu se chovat nejak vybirave jenom proto ze ucim na MU.Cili jsi k tomu mel jeste nejaky dalsi duvod? A kdyz uz jej oznacujes za anonymniho pitomce... Vis, ono samotne uvedeni jmena z cloveka chytreho neudela. Nekteri by udelali i lip, kdyby sve jmeno zatajili.
Ty bys ocividne potreboval take projit nutnym vyvojem.Když dojdou argumenty, urazíš oponenta?
Ne to ty srovnavas OpenID v oblastech, ktere proste OpenID neresiZačíná mi být podezřelé, že tohle je univerzální námitka na absolutně cokoli ohledně OpenID.
authModule.enableOpenID()
Jaký to má ještě díry, prosím tě?Ty zmíněné v několika diskuzích tady na Abíčku nestačí?
IPv6 se prosazuje dlouho proto, že ho musí podporovat síťová infrastruktura. To pro OpenID potřeba není. Nesrovnávej hrušky s jabkama.Zatímco OpenID musí podporovat servery. A nestačí, aby jich bylo pár, musí jich být většina, aby se používáním OpenID něco vyřešilo. Jaký je v tom rozdíl?
V čem je tohle lepší než OpenID?V tom, že mi to dává možnost volby. Chci pro to něco udělat jako tvůrce prohlížeče? Můžu. Ale bude to fungovat i bez toho. Chci pro to něco udělat jako autor webové aplikace? Můžu, ale obejde se to i bez toho. Chci jako uživatel mít hesla uložena jen lokálně šifrovaná USB tokenem? Můžu. Chci je mít někde na internetu? Můžu.
Tvoje řešení řešení ve stylu "texťák s heslama" plus nějaká drobná automatizace mi přijde jako způsob dost amatérský.Ovšem je to způsob, který můžete použít hned teď. Pokud tedy máte potřebu řešit pohodlnější a bezpečnější přihlašování už teď, máte možnost. Pokud ji nevyužíváte, vnášíto poněkud pochybnost na to, jestli něco takového opravdu potřebujete. A pokud to nepotřebujete, jenom se vám to momentálně líbí, lze celkem pochybovat o tom, žese to skutečně ujme.
Tiskni
Sdílej: