Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »OpenID resi tento problem ze strany serveruTo je docela trefná poznámka. OpenID řeší problém serverů, které ale žádný problém nemají… Ke zbytku snad jen to, že zálohování bylo vynalezeno již dávno, a hledat někoho ochotného to provozovat nemusím, protože si na provoz vystačím sám.
OpenID je tady delsi dobu nez ten tvuj aktualni vymysl, tudiz prosel nutnym vyvojemBill Gates je starsi nez Linus Torvalds - tudiz Windows prosly nutnym vyvojem (a jsou lepsi)... heh
spadne disk a mas po heslecha zalohovani co? Ty nemas komp s diskem, jen terminal a vse tahas ze serveru nekde na druhem konci sveta? (tudiz nemusis zalohovat)
Microsoft Passport ti nevadi?ne, proc? vyjma MS to stejne nikdo nepouziva (a openID vzniklo jako odezva komunity na to, ze driv chtel MS ten svuj pas vsude protlacit)
Bill Gates je starsi nez Linus Torvalds - tudiz Windows prosly nutnym vyvojem (a jsou lepsi)... hehTy bys ocividne potreboval take projit nutnym vyvojem.
co kdyz bude zrovna nedostupny server kde me pobezi openID? tak se nebudu moci nikam prihlasit, ze... supr, hlavne pokud si budu to provozovat sam a a budu se chtit zeptat ve foru (kde mam ucet via openID) na to co s tim serveremSamozrejme a kdyz ti to vadi, tak si sezen poskytovatele, ktery ma dostatecne velkou farmu rozmistenou po ruznych geografickych umistenich. Nebo proste OpenID nepouzivej.
a zalohovani co? Ty nemas komp s diskem, jen terminal a vse tahas ze serveru nekde na druhem konci sveta? (tudiz nemusis zalohovat)Nikdo koho znam nezalohuje tak aby to prezilo fatalnejsi vypadek (treba prepeti v siti).
Ty bys ocividne potreboval take projit nutnym vyvojemMuzes zde uvest vetu, kterou te dotycny Raul natolik pobouril, ze bylo nezbytne se do nej v reakci navazet?
Rozhodne nemam potrebu se chovat nejak vybirave jenom proto ze ucim na MU.Cili jsi k tomu mel jeste nejaky dalsi duvod? A kdyz uz jej oznacujes za anonymniho pitomce... Vis, ono samotne uvedeni jmena z cloveka chytreho neudela. Nekteri by udelali i lip, kdyby sve jmeno zatajili.
Ty bys ocividne potreboval take projit nutnym vyvojem.Když dojdou argumenty, urazíš oponenta?
Ne to ty srovnavas OpenID v oblastech, ktere proste OpenID neresiZačíná mi být podezřelé, že tohle je univerzální námitka na absolutně cokoli ohledně OpenID.
authModule.enableOpenID()
Jaký to má ještě díry, prosím tě?Ty zmíněné v několika diskuzích tady na Abíčku nestačí?
IPv6 se prosazuje dlouho proto, že ho musí podporovat síťová infrastruktura. To pro OpenID potřeba není. Nesrovnávej hrušky s jabkama.Zatímco OpenID musí podporovat servery. A nestačí, aby jich bylo pár, musí jich být většina, aby se používáním OpenID něco vyřešilo. Jaký je v tom rozdíl?
V čem je tohle lepší než OpenID?V tom, že mi to dává možnost volby. Chci pro to něco udělat jako tvůrce prohlížeče? Můžu. Ale bude to fungovat i bez toho. Chci pro to něco udělat jako autor webové aplikace? Můžu, ale obejde se to i bez toho. Chci jako uživatel mít hesla uložena jen lokálně šifrovaná USB tokenem? Můžu. Chci je mít někde na internetu? Můžu.
Tvoje řešení řešení ve stylu "texťák s heslama" plus nějaká drobná automatizace mi přijde jako způsob dost amatérský.Ovšem je to způsob, který můžete použít hned teď. Pokud tedy máte potřebu řešit pohodlnější a bezpečnější přihlašování už teď, máte možnost. Pokud ji nevyužíváte, vnášíto poněkud pochybnost na to, jestli něco takového opravdu potřebujete. A pokud to nepotřebujete, jenom se vám to momentálně líbí, lze celkem pochybovat o tom, žese to skutečně ujme.
Tiskni
Sdílej: