Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
No, asi největším problémem je to, že ta paměťová karta, na který ten Archlinux mám, má nominální kapacitu jenom 1 GB. Takže jsem se dostal do situace, kdy jsem chtěl doinstalovat centerim
, ale prostě už nebylo dost místa. Já vím, že bych mohl využít některý oddíl pevného disku, ale prostě chci vidět, co se dá s tím jedním GB dělat.
Tak pacman -Scc
jsem po přečtení manuálové stránky pacmanu vyzkoušel. Ale na log soubory jsem zapomněl, pravda. Díky.
logrotate je nastaveno defaultne, ja to nastavovat v archu nemusel. Pro tu flashku by se jen asi hodilo si upravit maximalni velikost logu.
Jinak musim dodat, ze v archu jsem zatim nemusel resit vic veci nez v kterekoli predesle distribuci, a to jsem mel uz i *ubuntu. Kdo se chce hrabat v nastaveni, tak je stejne skoro vsude stejny postup.
~/.Xresources
a do nej dat napriklad:
xterm*faceName: Terminus xterm*faceSize: 13
Těch věcí, co jsem na Archu už za ten rok a půl řešil (nebo bych zřejmě řešil kdekoliv, kde si člověk staví věci sám), je takřka bezpočet. Bylo by toho určitě dost na celý seriál. Ale vyhovuje mi, že mám díky tomu ve všem přeled.
Tiskni
Sdílej: