Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Hned po nainstalování (čístá instalace) Kubuntu 9.04 jsem se "nemohl odhlásit", resp. přihlásit jako jiný uživatel -- v grafickém režimu. Resp. to vypsalo v textové konzoli (poslední řádek):
Checking battery state...a dál to opravdu už nic neudělalo. Našel jsem řešení (funguje u mě). Pomohla změna ovladače z "radeon" na "radeonhd". Přidávám výpis podstatné části
xorg.conf
(/etc/X11/xorg.conf
):
Section "Device" Identifier "Configured Video Device" Driver "radeonhd" EndSection
Podstatná je část Driver "radeonhd"
. Po této změně už se "můžu odlásit" a přihlásit se jako jiný uživatel. Doufám, že jsem tím někomu pomohl.
Poznámka: Mám grafickou kartu ATI/AMD Radeon HD 2600XT. (RV630)
Tiskni
Sdílej:
Poznámka:
Je třeba "readeonhd" nejdříve nainstalovat (ve výchozí instalaci není), to se provede těmito příkazy:
aptitude update aptitude install xserver-xorg-video-radeonhd xserver-xorg-video-radeonhd-dbg
No protože jsem to já. Nevěděl jsem, jestli to stačí jenom bez "-dbg".
určitě stačí i bez -dbg
xserver-xorg-video-radeonhd-dbg
... This package provides debugging symbols for this Xorg X driver.
a co pouzit fglrx?? ten je pro tuto radu karet ....
Přesně.
Na tohle slovni spojeni sem uz alergickej! Uz brzy bude GNU/HURD a Duke Nukem Forever. Uz brzy se budeme mit vsichni dobre. Uz brzy budou windows a rohliky zadarmo. Uz brzy bude konec sveta (jak ho zname) ...
Ten jsem teď zkušebně provozoval na 3200HD a nestačil jsem se divit, jakýže krám to ATI vyprodukovalo. Počítač se mi co půl hodiny zasekával (SysRq bez šance) a suspend do RAM ani na disk nefungoval. S RadeonHD (1.2.4) sice přicházím o 3D a Xv akceleraci, dostanu však rock-stable ovladač, který mě nevypeče v tu nejmíň vhodnou chvíli. Jen tak dál!
Bug report jsem bohužel nikdy ještě nenapsal. Ale chystám se.