NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hned po nainstalování (čístá instalace) Kubuntu 9.04 jsem se "nemohl odhlásit", resp. přihlásit jako jiný uživatel -- v grafickém režimu. Resp. to vypsalo v textové konzoli (poslední řádek):
Checking battery state...a dál to opravdu už nic neudělalo. Našel jsem řešení (funguje u mě). Pomohla změna ovladače z "radeon" na "radeonhd". Přidávám výpis podstatné části
xorg.conf
(/etc/X11/xorg.conf
):
Section "Device" Identifier "Configured Video Device" Driver "radeonhd" EndSection
Podstatná je část Driver "radeonhd"
. Po této změně už se "můžu odlásit" a přihlásit se jako jiný uživatel. Doufám, že jsem tím někomu pomohl.
Poznámka: Mám grafickou kartu ATI/AMD Radeon HD 2600XT. (RV630)
Tiskni
Sdílej:
Poznámka:
Je třeba "readeonhd" nejdříve nainstalovat (ve výchozí instalaci není), to se provede těmito příkazy:
aptitude update aptitude install xserver-xorg-video-radeonhd xserver-xorg-video-radeonhd-dbg
No protože jsem to já. Nevěděl jsem, jestli to stačí jenom bez "-dbg".
určitě stačí i bez -dbg
xserver-xorg-video-radeonhd-dbg
... This package provides debugging symbols for this Xorg X driver.
a co pouzit fglrx?? ten je pro tuto radu karet ....
Přesně.
Na tohle slovni spojeni sem uz alergickej! Uz brzy bude GNU/HURD a Duke Nukem Forever. Uz brzy se budeme mit vsichni dobre. Uz brzy budou windows a rohliky zadarmo. Uz brzy bude konec sveta (jak ho zname) ...
Ten jsem teď zkušebně provozoval na 3200HD a nestačil jsem se divit, jakýže krám to ATI vyprodukovalo. Počítač se mi co půl hodiny zasekával (SysRq bez šance) a suspend do RAM ani na disk nefungoval. S RadeonHD (1.2.4) sice přicházím o 3D a Xv akceleraci, dostanu však rock-stable ovladač, který mě nevypeče v tu nejmíň vhodnou chvíli. Jen tak dál!
Bug report jsem bohužel nikdy ještě nenapsal. Ale chystám se.