Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ty repra zas tak moc žrát nebudou, takže já bych se s tím nedělal, zbytečné komplikace. Plus samozřejmě další rušení z PC navíc, jako by analogový výstup nestačil.
Jo, ale to je většinou chyba lidská ale ne matiky, fyziky či alektroniky, že.
Já měl jeden čas jako osvětlení 100W halogen. Také jsem to živil zdrojem od PC.
Zesik muže mit učinnost tak 60%. Jestli je to 1x10W (není uplně jasné kolik je kanálů) potom je příkon asi 17 W, což při 12V je 1.4 A. Takovou musí mí zdroj rezervu. A fortrony vydrží docela dost a snad i prý mají ochranu proti přetížení na rozdíl od eurocase a podobných.
rušení od spínaných zdrojů bývá spíš ve vyšších frekvencích.Různé šumy a podobně. Mohlo by pomoct feritové odrušovátko na kabel jako je třeba na kabelu k monitoru. Dá se to koupit dvoudílné na zaklapnutí. Taky by se mohlo projevit takzvané zemní smyčkování díky tomu že se spojí dva přístroje nevhodným způsobem. Díky tomu se může projevit brum a rušení i když jsou všude signály vedeny stíněnými vodiči. Stručně řečeno, když jsou dva přístroje spojeny signálovým kabelem a zároveň napájecím kabelem tak se může stát že se to bude chovat jako by tam nebylo stínění.Jak to vyřešit je někdy velká duchařina ale většinou pomůže když se na signálovém vodiči na jednom konci přeruší stínění.
já to vím ale vysvětli laikovi nějak jednoduše že mu to vrčí jak moped na dvorku proto že to má stíněný a zemněný víc než je zdrávo. Dyť přece se to stíní a zemní proto aby to nevrčelo a najednou mu někdo chytrej radí ať to stínění ustřihne. No jestli tohle není duchařina...
Aby mu to nefungovalo jako závit, tak by to musel mít ve kvalitní faradayovy kleci.Pokud se moc nepletu, tak problém bude ve chvíli, kdy stínění je součást vedení signálu (zem). V takovém případě ti žádná klec nepomůže, protože brum se ti naindukuje do země a bručet to bude stejně.
A nebo ta zařízení propojit symetricky — prostě zahodit zlaté "cinče" a použít XLR či TRS řešení
Tiskni
Sdílej: