Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ty repra zas tak moc žrát nebudou, takže já bych se s tím nedělal, zbytečné komplikace. Plus samozřejmě další rušení z PC navíc, jako by analogový výstup nestačil.
Jo, ale to je většinou chyba lidská ale ne matiky, fyziky či alektroniky, že.
Já měl jeden čas jako osvětlení 100W halogen. Také jsem to živil zdrojem od PC.
Zesik muže mit učinnost tak 60%. Jestli je to 1x10W (není uplně jasné kolik je kanálů) potom je příkon asi 17 W, což při 12V je 1.4 A. Takovou musí mí zdroj rezervu. A fortrony vydrží docela dost a snad i prý mají ochranu proti přetížení na rozdíl od eurocase a podobných.
rušení od spínaných zdrojů bývá spíš ve vyšších frekvencích.Různé šumy a podobně. Mohlo by pomoct feritové odrušovátko na kabel jako je třeba na kabelu k monitoru. Dá se to koupit dvoudílné na zaklapnutí. Taky by se mohlo projevit takzvané zemní smyčkování díky tomu že se spojí dva přístroje nevhodným způsobem. Díky tomu se může projevit brum a rušení i když jsou všude signály vedeny stíněnými vodiči. Stručně řečeno, když jsou dva přístroje spojeny signálovým kabelem a zároveň napájecím kabelem tak se může stát že se to bude chovat jako by tam nebylo stínění.Jak to vyřešit je někdy velká duchařina ale většinou pomůže když se na signálovém vodiči na jednom konci přeruší stínění.
já to vím ale vysvětli laikovi nějak jednoduše že mu to vrčí jak moped na dvorku proto že to má stíněný a zemněný víc než je zdrávo. Dyť přece se to stíní a zemní proto aby to nevrčelo a najednou mu někdo chytrej radí ať to stínění ustřihne. No jestli tohle není duchařina...
Aby mu to nefungovalo jako závit, tak by to musel mít ve kvalitní faradayovy kleci.Pokud se moc nepletu, tak problém bude ve chvíli, kdy stínění je součást vedení signálu (zem). V takovém případě ti žádná klec nepomůže, protože brum se ti naindukuje do země a bručet to bude stejně.
A nebo ta zařízení propojit symetricky — prostě zahodit zlaté "cinče" a použít XLR či TRS řešení
Tiskni
Sdílej: