V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.
Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.
neco na lokalnim pocitaci beziciho by si neumel udelat?
apt-get install lighttpd php5-cgiA pak jen umísti do (defaultně) /var/www co potřebuješ.
ja to nikam umistovat nebudu, ja nemam v umyslu to pouzivat, ja si chtel jenom rejpnout ...
kdo nema ani svuj pocitac, nepouzije NIC!Toho se netýká úvodní problém
Tiez ma uz pekne s*ru tie jeho neustale nekonciace zamyslenia nad nesmrtelnostou chrusta, nastastie ich dokazem filtrovat obycajnym zhliadnutim nazvu blogoveho zapisku a mam jasne - privital by som blokovanie uzivatelskych blogov (nativne - ziadne PHP, CGI ci perl skripty) podla mena blogera (ja viem bugzila...)...
Mne ako osoba nevadite, ale vase CASTE dlhe blogy ma se... hnevaju
privital by som blokovanie uzivatelskych blogov (nativne - ziadne PHP, CGI ci perl skripty) podla mena blogera (ja viem bugzila...)...Zablokuj uživatele, schovají se i jeho blogy.
.
A napíšu si na to robota. Ručně to dělat nebudu.
že se zobrazil jen poslední zápisek jednoho uživatele.že se na hlavní stránce zobrazil jen poslední zápisek jednoho uživatele.
echo (mala narazka na jeho kritiku Pythonu 3 :))
Kdyz si otevru vasi registraci, tak tam najdu jen jméno a príjmení. Mozná pravé... Nevidím zádný rozdíl s neprihláseným príspevkem do diskuze, myslím, ze podstatnejsí jsou obsahy.Já v tom vidím rozdíl obrovský. Zaprvé je tu projevená snaha, zadruhé je tu pseudonymita, neboli když někoho jednou poznáte, opakovaně ho uvidíte pod stejnou přezdívkou. Registace (spolu s dalšími věcmi) je to, co odlišuje stálého a už známého návštěvníka portálu, člena komunity, od cizince, který sem občas zajde.
. Užijte si to, přátelé, já už na tento blog reagovat nebudu.
Hezký večer všem.
sám za sebe si myslím, dokonce tomu pevně věřím, že jste zakomplexovaný člověk, co má potřebu všem ostatním dávat najevo svoji vlastní důležitostA je to tu.
Bohužel někteří z nich nereagují úplně podle vašich představ, takže jim musíte pečlivě všem jednomu po druhém napsat, jak vám jsou jedno :).
Jinak mimochodem, mám tam podle google/analytics 80 - 100 absolutních návštěvníků denně. Z celého světa. Nestěžuji si. Kometářů tam moc není, ale jsou k věci a jsou přátelské. Máte web a kolik jich k vám na web chodí? Dejte odkaz ať se podívám. Jinak pro vaši informaci, lídé na muj web chodí kvůli knížkám a kvůli televizi. Blogy jich tak čte 100 -120 čtenářů. Každý blog. Ani tohle nepovažuji za špatné.
Přečteno: 371×se zvyšuje každým GETem na stránku. Stačí udělat triviální wget ve smyčce a jde to do nekonečna (tak mě napadá, long inty?
).
A já měl takovou radost kolik lidí si zas kouše nehty.
.
Jinak ale váš blog nečtu, ale stává se mě, že ho omylem otevřu z hlavní stránky.
Jinak jestli chcete znát čtenost blogu, tak co udělat anketu o jedné položce: "Četl jsem".
Nebo mám blbou kalkulačku na iMacu
dal jsem si práci a spočítal jsem si kolik mě průměrně četlo lidí za 50 blogů. Vyšlo mi 794 čtenářů.A tento blog už takmer 4000. Čo z toho vyplýva?
kolik by jich opravdu přišlo kdyby to byl jen skript jakých tu každy slusny programátor napíše hafo.
Ty si vážně blbec, když už počítáš počítáš počet otevření tvých cyntů
. Takže znova ti to zopakuju: počet otvíračů se nerovná počtu čtenářů. Ono ti to už tady několik lidí vysvětlilo, ale ty si pořád sedíš na vedení, dědku.
Tenhle GPL odstraňovač je sice možná dobrý, ale pořád je to jen odstraňovač softwarový a navíc vyžaduje funkční webový server. Mnohem účinnější řešení by bylo ti useknout ruku popř. obě, a ono by chvíli trvalo než by ses naučil psát s tim hákem, co měli piráti, a nebo s bionickou rukou a byl by od tebe na čas pokoj. Dva měsíce bez přestání den co den jeden slint i více. Ty nemůžeš být normální.
Tiskni
Sdílej: