Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
"We must slow down Novell. ... As you said Bill, it has to be dramatic ... We need to slaughter Novell before they get stronger."A to se, časem, stane.Jim Allchin
...We need to smile at Novell while we pull the trigger.A teď se MS usmívá pěkně.
Novell ZENworks, a suite of software products developed and maintained by Novell, Inc. for computer systems management, aims to manage the entire lifecycle of servers, of desktop PCs (both Windows-based and Linux-based), of laptops, and of handheld devices (such as PDAs). ZENworks supports multiple server platforms and multiple Directory Services.Ale když jsem si přečetl tohle, tak už jsem pochopil, o co na té stránce vlastně jde.
Mám zvláštní tušení, že ta spousta vysvětlujícího textu, cos nám tu předložil, asi nebude náhodná ale záměrná.To tušení je správné. Že jsem skoro nic nenapsal byl opravdu záměr - nespadl jsem při psaní náhodou ze židle. Nechci nikomu nic cpát, ale zajímají mě, co na to říkají ostatní.
Ale když jsem si přečetl tohle, tak už jsem pochopil, o co na té stránce vlastně jde.Před tím jsi to nechápal
Nechápu, co je na tom špatnýho a ani proč nám to sem píšešMě se to nechce nikomu vysvětlovat, promiň.
Ne, nechápal, protože na té stránce o zenworks nic není. Takže jsem si myslel, že Novell dělá kdóvíco špatnýho.Jako co, třeba? Není? Na zenworks je tam několik odkazů.
Když jsem si přečet, že Novell má prostě nějakej nástroj na správu sítí (včetně stanic), tak mi vůbec nepřijde divné, že propaguje, že migrace na Vistu bude s tímhle nástrojem snadnější.Novell má nástroj usnadňující přechod na Vistu a obojí propaguje. Někomu to divné nepřijde, někomu jo.
Jako kdybys mě osobněAno, správa stanic s Windows obvykle obnáší přechod na Vistu... Zmátl jsem tě pouhým odkazem na stránky Novellu, a sice tím, že jsem to prakticky neokomentoval. To je zajímavé, co dovedu...nechtěl zmást, tak napíšeš, že Novell má nástroj, který (považte!) umožňuje spravovat i win stanice a další winblbosti.
"Nechci nikomu nic cpát, ale zajímají mě, co na to říkají ostatní."Já na to říkám to, že u nástroje pro správu heterogenních prostředí by nepodpora rozšířeného operačního systému byla vážný bug.
Tiskni
Sdílej: