Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
Patron ať se opíjí sám, já mu flašku ani bábovku nepošlu.Zapálit do kostela svíčku a uspořádat na jeho počest (ne na tvou) párty
Druha vec je, ze pokud je v cirkevnim kalendari neco jako 90 Tomasu, o tom kdy ses narodil vis vcelku houby.Omyl - pojmenovávalo se po konkrétním svatém, takže se dalo vcelku snadno zjistit, který den to bylo. Dřív se tedy slavil jenom svátek, protože svátek a narozeniny byly ve stejný den.
Omyl - pojmenovávalo se po konkrétním svatém, takže se dalo vcelku snadno zjistit, který den to bylo. Dřív se tedy slavil jenom svátek, protože svátek a narozeniny byly ve stejný den.Pojmenování po svatém je ale poměrně úzkoprofilová záležitost, omezená dobou i místem, a taky neplatí absolutně. Sice bych tam tedy hledal původ "svátku" čili jmenin, ale neodvážil bych se to roubovat na narozeniny. Ostatně, určit den ještě neznamená, že by se určil taky rok čím více nazpět, tím větší chaos je u lidí, kteří nebyli zrovna následníky trůnu apod., i u roku narození. A ještě něco: co vlastně se slaví "na narozeniny"? Připomíná to typické cyklické svátky (slunovrat, rovnodennost), které jsou ale právě proto bezčasové... ale my slavíme spíš dobu, kterou jsme "přežili". Trochu cynické
Koukaej, kdo vsechno ma svatek, kdyz je Tomase: kupodivu kdekdo, ale Tomas neNo, asi to bude tim, ze Masaryka jeste nesvatorecili...