Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Ve včerejším článku na ABC Linuxu Michal vyskočil představil některé novinky týkající se nové verze prostředí KDE, tedy čtvrté.Tady má někdo problém s orientací v čase? :)
Tzn., že "dnešek" je doba mezi dvěma spánky.Samozřejmě jen z pohledu doby, kterou právě nazýváme dnešek. Jinak doba mezi dvěma spánky používá jednotku "den".
Nebudu vás napínat, GNOME D-Bus již poměrně dlouho používá.Chtělo by se říct, že hlavně proto, že předtím žádné IPC nemělo
http://dictionary.cambridge.org/define.asp?dict=CALD&key=25739&ph=on
Kross Kross by měl usnadnit skriptování pro KDE, protože to je framework nad jazyky Python, Ruby a JavaScript (osobní ošklivá poznámka: v GNOME máme Mono, vy budete mít zase JavaScript — endžojStav v Gnome je takový že máme do Pythonu spoustu (26 kousků sem napočítal ve Fedořím repositáři) gnome-python-něco rozšíření + samozřejmě PyGTK bindings. Tudíž v Gnome sice máme Mono, které ale není skriptovací jazyk, tudíž bych to poopravil na "v Gnome máme Python".). Já myslím, že je to docela povedená věc, i když nevím, jak moc to vývoj skutečně usnadní. Jaký je stav v GNOME, nevím (nejsem vývojář), prosím o diskuzi.
Ano, o těch vychytávkách pro GNOME/Python vím, ale je to obdoba Kross?V principu ano, protože (citace z Wikipedie):
Kross will be the new scripting framework for KDE4, the next major release of the K Desktop Environment. Kross is designed to: * provide full scripting power for users of KDE applications, with a language of their own choice; and * make it easy for developers targeting the KDE platform to enable their application with support for multiple scripting languages (without themselves needing to be proficient in any of them).Gnome-Python rozšíření mi v Gnome také poskytnou "full scripting power". Ty gnome-python rozšíření mají nevýhodu, že jsou moc pythoncentrická (což vpravdě vypovídá i jejich název
A Mono? Doufám, že zůstane i nadále na okraji zájmu...Já se bojím, že ne. Mně to nevadí ideologicky (no, trošku jo
My myslíme to, že chybí něco jako výčet interpretů a alb -- prostě prohlížení knihovny.To celkem umi Exaile, prehravac, ktery ma podle me docela nadejnou budoucnost -- az vyresi nektere stupidity...
Tudíž v Gnome sice máme Mono, které ale není skriptovací jazyk, tudíž bych to poopravil na "v Gnome máme Python".Kross je především technologie, jak dostat skriptování dovnitř aplikací. Když se do Kross přidá třeba podpora emacs lispu, přestanou Emacsisti používat cokoli jiného, než KDE, protože libovolná aplikace začne být skriptovatelná pomocí emacs lispu
metacity by composite efekty melo podporovat, alespon v nejake zakladni podobe. aspon myslim...Hmm, načel jsem pro to GConf klíč
/apps/metacity/general/compositing_manager
, ale nevím, co by to mělo umět dělat...
Tiskni
Sdílej: