Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
Mnohokrát jsem narazil na problém, že nejsem schopen ověřit podpis u emailu, protože nebylo kde. Jak jsi měl tohle ošetřené?Myslíš tím, kde jsem měl veřejný klíč?
Já tam vždycky slyšel "na lžíci si vodu neměř". Dokonce mám dojem, že jsme na to ve školce měli i nějakou pohybovou sestavu se lžícemi, ale možná se mi to jen zdá...Ne, se lzici to fakt nema nic spolecnyho, ono by to ani nedavalo moc smysl, kdezto s tim resetem to dava smysl perfektni.
All mail clients suck. This one just sucks less.Tudíž vám radím: nehledejte.
A co začít podepisovat komentáře na ABCLinuxu?
gpg: nenájdené žiadne platné dáta vo formáte OpenPGP. gpg: podpis nebolo možné overiť. Prosím, nezabúdajte, že súbor s podpisom (.sig alebo .asc) by mal byť prvým súborom zadaným na príkazovom riadku.a keď som popridával entery na (snáď) spravné miesta, tak
gpg: Signature made St 6. február 2008, 21:50:02 CET using DSA key ID F3AA1C51 gpg: Špatný podpis od "Marek Stopka <marekstopka@gmail.com>"Možno nejaká medzera alebo enter na nevhodnom mieste.
-----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE----- Hash: SHA1 Taky si myslím, že by to nebylo špatné... Kdyby ještě leoš napsal server-side skript, který by sám vyhodnocoval podpisy jako platné/neplatné. (Asi to chce, ale umisťovat do tagu pre) -----BEGIN PGP SIGNATURE----- Version: GnuPG v2.0.4-svn0 (GNU/Linux) iD8DBQFHqse7+FVXqfOqHFERAir8AJ40osVbZUiYU2lsBZJYIITCUWQ+rQCfanY4 ObF34fS8FdjwYTpkwHUonAU= =MOdu -----END PGP SIGNATURE-----