Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Jelikož se mi GNOME Scan líbí, přeložil jsem jej. Přeložil jsem ale verzi, která ještě není běžně dostupná v distribucích, a překlad tedy příliš nefunguje ve verzích, které dostupné jsou. Když budu mít čas, přeložím i běžně užívané verze.Aha, tak je to jinak. V Ubuntu je nějaká alfa verze, a já přeložil stabilní verzi. Může mi prosím někdo moc hodný vygenerovat šablonu POT ze SVN, abych si nemusel instalovat SVN? Byl bych mu nebo jí velmi vděčný.
nejnovejsi psi, nejnovejsi jabbim, nejnovejsi fatrat, nejnovejsi tohle a tamto - na to vsechno je svn treba (vyjimecne cvs, bazaar, mercurial nebo git (myslim ze je mam vsechny) )
javac
a jejich zdrojáky mám na disku. pokud už používáš nejlepší algoritmy jaké můžešTak ty bych chtěl mít! Kde jsou??? Mimochodem, na to, aby se člověk mohl podívat na kód z pohledu překladače, musí nejdřív rozumět překladačům. A dnešní optimalizující překladače dělají takové magie (třeba s přesouváním instrukcí za účelem optimálního využití všemožných keší), že jsem hluboce přesvědčený, že takový pohled je pro běžného smrtelníka jednak nemožný, a jednak zhola zbytečný. A další magické kousky provádí i procesory samotné (předvídání skoků, spekulativní provádění instrukcí, já už nevím co). Samozřejmě jistý náhled do způsobu fungování hardwaru je užitečný (za doporučeníhodný považuju třeba seriál Pavla Tišnovského na rootu, to je pro takové hardwarové analfabety jako jsem já přímo požehnání
cd něco/po intltool-update --pot
[kotyz@amargit po]$ intltool-update --pot
xgettext: chyba při otevírání souboru "./../lib/gnome-scanner.c" pro čtení: není souborem ani adresářem
ERROR: xgettext failed to generate PO template file. Please consult
error message above if there is any.
Tiskni
Sdílej: