V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
kofola
?
Btw, enjoy JBoss. Je to supr server, ale Tomcat startuje rychlejJBoss má Tomcat vestavěný, takže by měl startovat ještě rychleji.
JBoss má Tomcat vestavěný, takže by měl startovat ještě rychleji.Tyhle ty vtipný poznámky![]()
Maven je skvělá věc. Hlavně na správu závislostí jak mezi projekty, tak mezi 3rd party knihovnami. Docela hojně používané řešení. Nejedná se o odvozeninu Antu, spíš o jeho náhradu. Zatím co v Antu píšeš jak se má co dělat (voláš javac, apod.), tak v Mavenu akorát popisuješ, co je k tomu potřeba. O zbytek se postará Maven sám. Rozhodně doporučuji nastudovat. Ovšem ne v kombinaci s NetBeans. To bys pak mohl Maven začít nenávidětMno, ono to je celkem jedno. Vesměs potřebuju pořád to samé (zkompilovat, zabalit a nahrát na server, případně zkonfigurovat), a na to stačí pár řádků kódu. A navíc se dá jeden sestavovací skript používat opakovaně (pokud si proměnné dáš do nějakého *.properties a měníš je podle potřeby tam). Ale stejně na to mrknu, může to být zajímavé. A jinak používám Eclipse.
O zbytek se postará Maven sám. Rozhodně doporučuji nastudovat.Měl jsem tu čest a zodpovědně prohlašuji na plnou hubu: Maven je teplej (nic proti gayům). Závislosti vyřeší Ivy, a ty šílené problémy s chybějící dokumentací, podivně se chovajícími pluginy a impotencí ve chvíli, kdy bych chtěl třeba generovat kód nějakým skriptem, za to fakt nestojí. A tuhle jsem narazil na nějaký nástroj v Groovy, který by měl být "Maven done right", ale teď to nemůžu najít; rozhodně to vypadalo dobře.
JBoss je spíš na produkční nasazení ve spojení se Steam, nebo EJB 3. Tomcat je pro lehčí řešení typu Spring.Asi jde o Seam… Jo, a podle mého ohavného antiJEE názoru je cokoliv těžšího než Tomcat zbytečný kanón na vrabce, a Spring dokáže JEE ve všech ohledech plně zastoupit (jakkoliv se Rod Johnson snaží tvrdit, že jde o technologie, které se navzájem doplňují; zrovna tohle mu ani trochu nežeru
Měl jsem tu čest a zodpovědně prohlašuji na plnou hubu: Maven je teplej (nic proti gayům). Závislosti vyřeší Ivy, a ty šílené problémy s chybějící dokumentací, podivně se chovajícími pluginy a impotencí ve chvíli, kdy bych chtěl třeba generovat kód nějakým skriptem, za to fakt nestojí.Problém je v tom, že ant je totéž v bledě modrém - jakmile v něm chci něco udělat, musím si napsat task v Javě. Pokud chci použí standardní tasky, musím se hrabat ve zdrojácích abych viděl co to vůbec bude nebo nebude dělat. Takže mi nějak uniká výhoda antu...
A tuhle jsem narazil na nějaký nástroj v Groovy, který by měl být "Maven done right", ale teď to nemůžu najít; rozhodně to vypadalo dobře.Jo, něco takového by to chtělo... Maven 1 s jeho Jelly se mi docela líbil - dal se v něm opravdu psát script. A nebo starý dobrý Makefile
Asi jde o Seam…Bože, já jsem trubka
O zbytek se postará Maven sám. Rozhodně doporučuji nastudovat. Ovšem ne v kombinaci s NetBeans. To bys pak mohl Maven začít nenávidětObávám se, že problém je spíš v tom Mavenu, protože úplně stejné problémy se projevují i v případě, kdy Maven spouštíte z příkazové řádky. A to „postará se sám“ je trochu nadsazené (a myslím, že hlavní zdroj všech problémů) – postaral by se sám, kdyby všechno na světě bylo ideální a všechno bylo v Mavenu. Jenomže ne všechny projekty a knihovny třetích stran používají přesně ty konvence, které vyžaduje Maven, a s tím je pak problém.![]()
Není dokonce Maven nějaká jeho odvozenina?Spis "inspirovanina"
Ale i vic zajimavosti to ma...Jako například integraci s Continuum?
Je možné z Mavenu vytáhnout seznam závislostí? Kdysi jsem potřeboval něco ubalit pro Gentoo a ono to pořád stahovalo a stahovalo knihovny, tak jsem se na to vybodnul. Prostě balíčkovací sytém navíc nepotřebuji.Tam je drobný háček: ty knihovny které to stahovalo v Gentoo pravděpodobně nejsou a nebudou. Ledaže by někdo udělal nějaký frontend, který by je generoval automaticky... hmm... to by možná nebyl zcela marný nápad.
/Applications/NetBeans/NetBeans 6.1.app/
a nějak nemám problém :-/ A abych řekl pravdu, tak s mezerami mám problém vždy opravdu jen na Windows Program Files\
s mezerou namísto PROGRA~1\
, tak to prostě nejde a nejede. Ještě hezčí to je, když se do toho zamíchá ještě nastavení locale. Při návrhu jedné aplikace typu klient-server se mi server rozhodl, že bude posílat datum psané česky, protože je přece v ČR. Jaký brajgl to udělalo v klientu, asi nemusím říkat.Vtipnne take je, ze printf %f s ceskym locale pise desetinnou carku. To pak clovek obcas narazi na chyby v generovanych textovych souborech (XML a jine) z GUI programu.
/Users/marian/Destkop/Šíleně žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy/jboss/bin
a také to nešlo. Používám Javu od Applu, která (alespoň dle mého názoru) obsahuje méně chyb, než ta od Sunu. Spíše to vypadá, že se v JBossu dějí divné věci Me zase fascinuje, jak je mozny, ze doma ti to v tom adresari "Nástroje" funguje.Doma jsem to zkoušel v cestě bez diakritiky, tzn. ne v ~/Nástroje.
Tiskni
Sdílej: