V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Tiskni
Sdílej:
nebo na stropě :D
Prostě záleží na místní situaci.Jo, to velmi. Když se tohle stane v paneláku, tak to nechají dvě hodiny téct a potom zavolají mě (na místo technickému správci), protože neví kde jsou uzávěry stoupaček (kupodivu ve sklepě pod tou stoupačkou) a protože se bojí, že by ostatním netekla voda (která stejně neteče, protože není tlak). Krabičky jsou dobrý pro detekci malého úniku, ze kterého se může vykluba velká škoda.
nóóóó a nemá to ňákej takovej jakoby vohejbací radius jako maj kabely třeba jakože jak moc se ta hadička muže vohnout a jinak praskne?? :O ;D
Preco vobec pouzivaju tieto veci?Tak na to se dá odpovědět vícero způsoby. Jeden z nich je, když je po tom poptávka, tak je i nabídka. My, předsedové tři domů, kteří spravujeme majetek společně (pochopitelně smlouvy jsou tři na jednotlivá svj, ale spolupracujeme při správě našich domů), jsme se rozhodli pro lepší nabídky a nejdeme po nejnižší ceně. Výměnu stoupaček jsme řešili 5 let. Včetně zvažování mnoha různých materiálů trubek. Měli jsme několik (do 20) schůzek s odborníky. Jinde to řeší tak, že pošlou poptávku na firmy a od stolu určí nejnižší nabídku a těm to dají. Práce na hodinu. Jak už jsem slyšel. Elektřikáře jsem hledal dva roky. Protože o tom něco vím, tak s některými se fakt už nikdy nechci potkat*. Takto mám blacklist lidí, se kterými už fakt nikdy. Jenže ona tahle sranda stojí strašně času. Já to dělám kumulativně (dva domy) 15let a už končím. Takže někteří správu domu dělají přes telefon, zavolají nejlevnější nabídce a je to. Takže se prostě bere jako fakt, že to praská. Tak to prostě je a nic se s tím nedá dělat. Ti pečlivější si na to dají pozor a každý rok to nechají zkontrolovat, stejně jako plyn (to je povinné) a elektřinu v bytě (to povinné není). To ostatní na to dlabou. Ani opakované události je nijak neznepokojují. (V typickém jádře jsou ty hadice 4 - baterie v kuchyni a v koupelně - po prasknutí jedné hadice vymění jen tu jednu a ty tři stejně staré a stejně zkorodované tam s klidem nechají.) Nevím, jestli mám pokračovat. *) Jen pro ilustraci. Měli jsme zvláštní zkratový stav na vedení do jedné místnosti ve sklepě. Zavolal jsem elektrikáře, který přijel a který danou věc změřil, a teď nekecám, pomocí CR2032 článku a ledky. Ano, tímto skutečně propípnete jednoduchý obvod na stole, když si hrajete. Ale izolační stav se tím nedá měřit ani omylem. K tomu jsou zkoušečky, které to měří předepsaným napětím 500V / 1000V. Ledkou na 3V se nezměří vůbec nic. Tak jsem tam tak stál a uvažoval jsem, že ho vyhodím hned teď a zavolám na TIČR. Řekl jsem si, že si to divadlo chci užít až do konce. Neměl nářadí, neměl testery, neměl izolační rukavice, neměl nic. Potom si způsobem, ze kterého účetní málem vyskočil z kůže, řekl o 300Kč.