V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
S tou instalací to byl porod. Uz dříve mi bylo jasné, že nahrávat na FTP 3,1MB skriptů přes GPRS je pitomost. Tak jsem vyrazil do školy, že to musím za pár minutek sfouknout. No, data sice tečou rychlostí nevídanou - 6,5Mbit/s, upload mám za 3s místo dvou hodin, ale zamýšlená subdoména nějak nedoménuje. Po půl hodině (To tam má ten apache nějaký obnovovací skript? Bóže.) už vidím doménu, ale ne do adresáře. Přitom vylistování mám povoleno. Po změně práv (což zabralo další půlhodinu strávenou hledáním ve fóru) už jedu instalaci. Po nastavení dle manuálu (15 min), výrobě postgreSQL databáze (mySQL na pipni zase nejede :-/ ) mi ten instační PHP skript generuje stránku, že vše je OK, a odkaz na weblog. Hurá! Kliknu a dostávám jen 500 Internal server eror.
To jen prohlubuje mojí touhu mít doma nějaký ten tlustodrát s serverem, ve kterém bych se mohl povrtat...
Tak jsem zvedav, jak to tady pošlape. Akorát si to nebudu moci dát do rámce - po 2 letech vlastnění domény jsem se konečně naučil, co že to vlastně ty frames jsou. Teda chtěli to po nás ve škole Ještě pár desetiletí a budu umět i to PHP.
Tak mnoho zdaru s blogem!
Tiskni
Sdílej: