abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:44 | Komunita

    V Bolzanu probíhá konference SFSCON (South Tyrol Free Software Conference). Jean-Baptiste Kempf, zakladatel a prezident VideoLAN a klíčový vývojář VLC media playeru, byl na ní oceněn cenou European SFS Award 2025 udělovanou Free Software Foundation Europe (FSFE) a Linux User Group Bolzano‑Bozen (LUGBZ).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 02:44 | Zajímavý projekt

    Open-source minimalistický trackball Ploopy Nano byl po modelech modelech Classic a Thumb Trackball také aktualizován. Nová verze Nano 2 používá optický senzor PAW3222 a k původně beztlačítkovému designu přidává jedno tlačítko, které ve výchozí konfiguraci firmwaru QMK přepíná režim posouvání koulí. Sestavený trackball nyní vyjde na 60 kanadských dolarů (bez dopravy a DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    včera 14:22 | Zajímavý článek

    Github publikoval Octoverse 2025 (YouTube), tj. každoroční přehled o stavu open source a veřejných softwarových projektů na GitHubu. Každou sekundu se připojil více než jeden nový vývojář. Nejpoužívanějším programovacím jazykem se stal TypeScript.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 09:55 | Komunita

    Kit je nový maskot webového prohlížeče Firefox.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 00:11 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.5. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    6.11. 23:55 | IT novinky

    Německo zvažuje, že zaplatí místním telekomunikačním operátorům včetně Deutsche Telekom, aby nahradili zařízení od čínské firmy Huawei. Náklady na výměnu by mohly přesáhnout dvě miliardy eur (bezmála 49 miliard Kč). Jeden scénář počítá s tím, že vláda na tento záměr použije prostředky určené na obranu či infrastrukturu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    6.11. 18:00 | Komunita

    Po dvaceti letech skončil leader japonské SUMO (SUpport.MOzilla.org) komunity Marsf. Důvodem bylo nasazení sumobota, který nedodržuje nastavené postupy a hrubě zasahuje do překladů i archivů. Marsf zároveň zakázal použití svých příspěvků a dat k učení sumobota a AI a požádal o vyřazení svých dat ze všech učebních dat.

    karkar | Komentářů: 9
    6.11. 11:00 | IT novinky

    Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahajuje sektorové šetření v oblasti mobilních telekomunikačních služeb poskytovaných domácnostem v České republice. Z poznatků získaných na základě prvotní analýzy provedené ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) ÚOHS zjistil, že vzájemné vztahy mezi operátory je zapotřebí detailněji prověřit kvůli možné nefunkčnosti některých aspektů konkurence na trzích, na nichž roste tržní podíl klíčových hráčů a naopak klesá význam nezávislých virtuálních operátorů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    6.11. 10:55 | Humor

    Různé audity bezpečnostních systémů pařížského muzea Louvre odhalily závažné problémy v oblasti kybernetické bezpečnosti a tyto problémy přetrvávaly déle než deset let. Jeden z těchto auditů, který v roce 2014 provedla francouzská národní agentura pro kybernetickou bezpečnost, například ukázal, že heslo do kamerového systému muzea bylo „Louvre“. 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    6.11. 01:00 | Komunita

    Z upstreamu GNOME Mutter byl zcela odstraněn backend X11. GNOME 50 tedy poběží už pouze nad Waylandem. Aplikace pro X11 budou využívat XWayland.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (18%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (22%)
     (15%)
     (16%)
    Celkem 325 hlasů
     Komentářů: 15, poslední 2.11. 08:25
    Rozcestník

    O Amaroku a iTunes. (updated)

    25.3.2005 18:29 | Přečteno: 1181× | Abort, retry, fail? (počítače) | poslední úprava: 25.3.2005 20:46

    Tak Amarok 1.2.2 už umí správně překódovat nabodeníčka v TAGu mp3. Navíc je rychlejší, o trošku hezčí a přeložený do češtiny. Třikrát hurá!

    Ještě kdyby někdo vymyslel, jak zatočit s TAGy *.WMA (A že to jde. Musím se prostě naučit programovat. Za takových 5 let možná vrátím komunitě vývojářů svůj dluh, ikdyž jen čestný ;-) ). Pak možná i podpora iTMS a bude to úplně nejlepší OS SW, co jsem kdy měl tu čest používat. (BTW, ta hláška "Windows 2000 or Windows XP is required to install iTunes for Windows" na webu o iTunes mě dostala. Opět detekce prohlížeče. Jenže mého Konquerora na Mandrakelinuxu má za Windows!) Jestě zkusím nainstalovat pymusique (OS, pro Windows i Linux, dokonce neaplikuje "ochranu" DRM), jen jestli bude někdy ta jejich homepage dostupná... Najal si snad Steve někoho na DVDJohna (autora)? :-)

    Vůbec je ten Apple ve vztahu k Linuxu divnej. Kdy jim dojde, že ho používá víc a víc lidí, že běží na spoustě HW (třeba i na Macu), a že vůbec není špatný? Když i pan Mára na MujMacu to pochopil?        

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    25.3.2005 20:55 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Updated
    Dělám to sice taky, ale pokud dvě třetiny odstavce tvoří nějaké komentáře v závorkách, tak se to čte fakt blbě.
    Copak toho není dost?
    25.3.2005 22:07 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Updated
    Je to takovej brainstorming. ;-)

    Moc zdanlive nesouvisejicich informaci najednou. A ja uz nezvladam je nejak slohove utridit...
    26.3.2005 09:18 misterlister | skóre: 12 | blog: aiyyo
    Rozbalit Rozbalit vše wma
    Zdravím,

    Ještě kdyby někdo vymyslel, jak zatočit s TAGy *.WMA (A že to jde. Musím se prostě naučit programovat. Za takových 5 let možná vrátím komunitě vývojářů svůj dluh, ikdyž jen čestný ;-) ).

    Ale jo, jde =). Sepsal jsem stručné HOWTO, protože se mě několik lidí ptalo, jak to dělám. OpenOffice.org Writer, PDFko a implementace v Pythonu (velice špatně napsaná, ale vypadá to, že docela funguje). Takže až se naučíte C++, tak se směle pusťte do vylepšování amaroku =). Zatím to popisuje pouze jak tagy číst, pro zapisování bude potřeba "more robust solution", na což ovšem teď nemám čas :o/
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.