V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tak docela se rozhoduji o koupi nějakého toho pda, ale setkávám se jako BFU s otázkou, z čeho si vybrat, měl by splňovat tyto funkce:
-> Vhodný na čtení elektronických knih do školy, autobusu atp.
-> Přehledný organizer, jednoduše synchronizovatelný s PC
-> Posloužit i jako mp3 přehrávač
-> Aby tam byl nějaký přehledný email klient
-> Měl by mít bluetooth, abych v kombinaci s mým mobilem měl přístup na internet
-> Nějaký browser, alespoň pro základní prohlížení stránek když je potřeba
-> ICQ, IRC klient
-> Samozřejmě ssh klient když je potřeba udělat jednoduchou změnu na serveru, restartovat nějakou službu atp.
-> Aby měl dostatek paměti, pro uložení dokumentů, poznámek, obrázků
-> A v neposlední řadě samozřejmě aby baterie nebyla vybitá za dvě hodiny, obyčejný práce
Mělo by být cenově dostupný, celkem je jedno jaký OS bude mít, nějak to není podstatný. Jaké jsou vaše názory na tato zařízení??
Tiskni
Sdílej:
HP iPaq rx3715 palmOne Tungsten T5
Symbian neni ta prava volba, pokud chces fakt zarizeni se kterym se da neco delatsouhlas nedávno jsem pořídil starší SE P800, jako náhrada ztraceného telefonu dobrý (i když potichu zvoní
no takto je sporny, uz sem na psa precet minimalne 50 knizek a nemuz si na to stezovat ... nedovedu si predstavil, ze bych si tahal soukouvoudle knihovnu vsude s sebou