Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Dokončil aktualizaci překladu manuálu k programu wget z roku 2001 (tj. kompletní přepsání) na verzi 1.10.2. Až teď jsem si uvědomil, jaký je to skvělý program a co všechno dovede . Než překlad přibalím k man-pages-cs, bylo by fajn, kdyby se na něj podíval i někdo jinej než já a eventuálně mi nahlásil chyby nebo lepší formulace. Zůstalo mi tam spousta anglicismů a jinejch příšerností, občas jsem nechal původní anglický výraz.
Takže jestli máte chuť a čas, tady je originál a tady překlad.
Dá se to i editovat online, ale není jistý jestli a jak ten server pojede.
Tiskni
Sdílej:
--progress=druh
Vyber druh ukazatele postupu, který má být použit. Platné druhy jsou ``dot'' a ``bar''.
Jako výchozí je nastaven ``bar'' (čárový). Vykresluje ASCII čáru postupu (alias ``teploměr''), který ukazuje stav stahování.Pokud výstup není TTY, je jako výchozí použit ``dot'' (tečkový).
Pro přepnutí na ``tečkový'' použijte --progress=dot. Při stahování vypisuje na obrazovku tečky; každá tečka reprezentuje fixní objem stažených dat.
Při použití tečkového druhu je též možné nastavit styl určením druhu jako dot:styl. Různé styly znamenají různé významy pro jednu tečku. Ve výchozím stylu ("default") reprezentuje každá tečka 1 KB, v jedné skupině je 10 teček a na řádku je 50 teček. Binární styl ("binary") je spíše ``počítačově'' orientován ---8 KB na tečku, 16 tečkové skupiny a 48 teček na řádek (takže 384 KB na řádek). Styl "mega" je vhodný pro stahování obrovských souborů---každá tečka reprezentuje 64K, 8 teček ve skupině a 48 teček na řádek (tj. 3 MB na řádek).
Všimněte si, že výchozí styl je možno nastavit příkazem "progress" v souboru .wgetrc. Toto nastavení může být z příkazové řádky potlačeno, s výjimkou výstupu na jiné zařízení než TTY, v tom případě bude ``dot'' upřednostněno před ``bar''. Pro vynucení čárového výstupu se použije --progress=bar:force.
/etc/wget/wgetrc
... To taky zkusím...
Vyber druh ukazatele postupu, který má být použit.*Vybere