VKD3D-Proton byl vydán ve verzi 3.0. Jedná se fork knihovny vkd3d z projektu Wine pro Proton. Knihovna slouží pro překlad volání Direct3D 12 na Vulkan. V přehledu novinek je vypíchnuta podpora AMD FSR 4 (AMD FidelityFX Super Resolution 4).
Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 145.0. Podporuje DNS přes HTTPS nebo Microsoft Exchange skrze Exchange Web Services. Ukončena byla podpora 32bitového Thunderbirdu pro Linux.
U příležitosti státního svátku 17. listopadu probíhá na Steamu i GOG.com již šestý ročník Czech & Slovak Games Week aneb týdenní oslava a také slevová akce českých a slovenských počítačových her.
Byla vydána nová verze 9.19 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze například nový balíček BirdNET-Go, tj. AI řešení pro nepřetržité monitorování a identifikaci ptáků.
Byla vydána nová verze 3.38 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.10 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 28 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byl vydán Debian 13.2, tj. druhá opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Google představil platformu Code Wiki pro rychlejší porozumění existujícímu kódu. Code Wiki pomocí AI Gemini udržuje průběžně aktualizovanou strukturovanou wiki pro softwarové repozitáře. Zatím jenom pro veřejné. V plánu je rozšíření Gemini CLI také pro soukromé a interní repozitáře.
V přihlašovací obrazovce LightDM KDE (lightdm-kde-greeter) byla nalezena a již opravena eskalace práv (CVE-2025-62876). Detaily v příspěvku na blogu SUSE Security.
Byla vydána nová verze 7.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.1. Další novinky v příslušném seznamu.
Tyto informace jsem posbiral po webu. Rekl bych, ze jsou velmi cenne. Jedna se instalaci IPP2P - filter na P2P a Torennty, na Debian ETCH
Doinstalujem si balicky
apt-get update
apt-get install build-essential
apt-get install kernel-package
apt-get install libncurses5-dev
Stahneme jadro a potrebne patche do nej.
cd /usr/src/
wget http://www.kernel.org/pub/linux/kernel/v2.6/linux-2.6.24.tar.bz2
tar xvjf linux-2.6.24.tar.bz2
ln -s linux-2.6.24 linux
wget http://nchc.dl.sourceforge.net/sourceforge/l7-filter/netfilter-layer7-v2.17.tar.gz
wget http://jaist.dl.sourceforge.net/sourceforge/l7-filter/l7-protocols-2008-01-16.tar.gz
wget http://iptables.org/projects/iptables/files/iptables-1.4.0.tar.bz2
tar xvzf l7-protocols-2008-01-16.tar.gz
tar xvzf netfilter-layer7-v2.17.tar.gz
tar xvjf iptables-1.4.0.tar.bz2
ln -s iptables-1.4.0 iptables
cd /usr/src/linux
patch -p1 < ../netfilter-layer7-v2.17/kernel-2.6.22-2.6.24-layer7-2.17.patch
cd ../iptables
patch -p1 < ../netfilter-layer7-v2.17/iptables-1.4-for-kernel-2.6.20forward-layer7-2.17.patch
chmod +x extensions/.layer7-test
Do jadra nakopirujeme posledni config z jadra, co mame nainstalovano.
cd /usr/src/linux
cp /boot/config-2.6.18-5-686 ./.config
make menuconfig
Najdeme polozku
make-kpkg clean
make-kpkg --initrd --append-to-version=-l7 kernel_image kernel_headers
Nainstalujeme jadro i s hlavickovymi soubory
cd /usr/src dpkg -i linux-image-2.6.24-l7_2.6.24-l7-10.00.Custom_i386.deb dpkg -i linux-headers-2.6.24-l7_2.6.24-l7-10.00.Custom_i386.deba restartujeme
rebootcd /usr/src/iptables make KERNEL_DIR=/usr/src/linux make install mv /usr/src/l7-protocols-2008-01-16 /etc/l7-protocols
cd /usr/src wget http://ipp2p.org/downloads/ipp2p-0.8.2.tar.gz wget http://sources.gentoo.org/viewcvs.py/*checkout*/gentoo-x86/net-firewall/ipp2p/files/ipp2p-0.8.2-kernel-2.6.22.patch wget http://sources.gentoo.org/viewcvs.py/*checkout*/gentoo-x86/net-firewall/ipp2p/files/ipp2p-0.8.2-iptables-1.4.0.patch tar xvzf ipp2p-0.8.2.tar.gz cp -a ipp2p-0.8.2 ipp2p-0.8.2.orig cd ipp2p-0.8.2 patch -p1 <../ipp2p-0.8.2-kernel-2.6.22.patch patch -p1 <../ipp2p-0.8.2-iptables-1.4.0.patchOpravime
MakeFileld -shared -o libipt_ipp2p.so libipt_ipp2p.o$(CC) -shared -o libipt_ipp2p.so libipt_ipp2p.o
make cp libipt_ipp2p.so /usr/local/lib/iptables/ cp ipt_ipp2p.ko /lib/modules/2.6.24-l7/kernel/net/netfilter/ depmod -aA muzeme zkusit otestovat nova pravidla
iptables -A FORWARD -m ipp2p --ipp2p -j DROP iptables -A FORWARD -m layer7 --l7proto bittorrent -j DROPA vypis , jestli se neco delo/deje
iptables -nvL
Tiskni
Sdílej:
1984
A to je problem ty lidi nabonzovat jejich nadrizenym?
Jednou domluvit a podruhe nabonzovat. Hotovo.
I kdyz pochopitelne, to uznavam, tady ma nasazeni P2P fitrovani dobry smysl.
Hlavně aby se k tomuhle nedostal O2 a podobní velcí hráči. To bychom teprve zažili tu pravou svobodu na internetu.
Pokud si to spojím s tím, co si o torrentech myslí technici od O2, zamrzá mi úsměv na rtech ;)
Hm, já měl pocit, že profi řešení nemá s bittorentem potíže?
To tady uz bylo, ale hned se to zrusilo. Lidi si strasne stezovali a pravne to taky nebylo v poradku.
Kdyztak me nekdo opravte ale nejsou podobne snahy zbytecne pokud se zapne sifrovani prenosu ktere dneska umi uz snad kazdy BT klient?
http://www.linuxmax.wz.cz/index/doc/tspi2.htm