abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.1 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Zajímavý projekt

    Vývojáři Ubuntu představili projekt Myna, tj. iniciativu zaměřenou na přidání funkce převodu řeči na text do prostředí desktopu Ubuntu. Dle plánu již v Ubuntu 26.10.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:33 | Zajímavý software

    Společnost Epic Games představila nový open source systém pro správu verzí Lore navržený pro "bezprecedentní škálovatelnost dat i týmů a optimalizovaný pro projekty, včetně her a zábavy, které kombinují kód s velkými binárními soubory, aby uspokojil potřeby vývojářů i umělců". Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | IT novinky

    Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) provedl v říjnu 2024 místní šetření u společnosti Seznam.cz. Úřad prověřoval důvodné podezření na možné protisoutěžní jednání, konkrétně zneužití dominantního postavení. Krajský soud v Brně v květnu 2025 konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné. Nejvyšší správní soud (NSS) včera rozhodl, že šetření bylo provedeno v souladu se zákonem. Krajský soud bude muset případ posoudit znovu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Byl představen skládací telefon Commodore Callback 8020. Ani hloupý, ani chytrý. Pro fanoušky Commodore a digitálního minimalismu. Bez webového prohlížeče a sociálních sítí. S předinstalovaným WhatsAppem. S operačním systémem Sailfish OS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 08:22 | Bezpečnostní upozornění

    V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack.

    Max | Komentářů: 6
    včera 05:22 | Zajímavý článek

    Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    16.6. 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.6. 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    16.6. 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 40
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1929 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE

    23.4.2007 20:55 | linux | poslední úprava: 23.4.2007 21:07

    Nejak nefungovaly ovladace Nvidie a po restartu PC uz nenajely Xka. Posledni v logu je INITIALIZING GLX a ticho po pesine. Mozna to nekomu pomuze a tak to hazim do plogu, ktery mi prima slouzi jako denicek na cestach :)

    1. tak asi to mam
    2. nainstalovat Nvidia ovladace ./NVIDIA....9631..run
    3. z adresare /usr/lib/tls hned zkopirovat 2 soubory
       -libnvidia-tls.so.1 (link)
       -libnvidia-tls.so.1.0.9631
    4. nakopirovat je do /usr/lib
       - uz tam nejake budou , ale asi se biji verze, takze prepsat
       - muzete si puvodni zazalohovat taky
    5. zadat  ldconfig
    6. restart PC
    
    
    tady ve foru
    
           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    23.4.2007 22:13 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    Naco restart? Staci depmod -a, ukoncit X, vytahnout modul nvidia zase X nahodit.
    24.4.2007 09:08 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    depmod udelaji NVIDIA ovladace. Ten restart je tam ciste pro kontrolu , "clovek rychlo zabuda". Jelikoz je to pracovni stanice a ne server, tak se to da prezit.
    23.4.2007 23:57 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    Další kterej nutně musí zaprasit systém instalací software mimo balíčkovací systém - až ti zase něco nepůjde, dobře ti tak, můžeš si za to sám.
    Quando omni flunkus moritati
    24.4.2007 08:09 neaktivni | skóre: 24 | blog: neaktivni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    No fuj. Nekdo z nejakeho duvodu potrebuje mit aktualni ovladac a ty tu na nej takovej vylev, aniz bys vedel, proc to vlastne dela.
    24.4.2007 12:25 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    Pokud někdo z nějakého důvodu potřebuje mít akutální ovladač, může si stáhnout a nainstalovat verzi 9755 z unstable. Práce na deset minut.
    Quando omni flunkus moritati
    24.4.2007 13:30 neaktivni | skóre: 24 | blog: neaktivni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    I s vlastnim jadrem, bez ktereho se neobejdu?
    24.4.2007 21:13 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    Ano.
    Quando omni flunkus moritati
    24.4.2007 09:17 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    prave , ze mi to pujde.
    1. jedu jen na stable a v Debianu Sarge nebyla spousta balicku.
    2. nabidka jader nebyla zrovna naslapana k prasknuti a tak si jadra kompiluju sam. Vim co tam mam a zadny initrd. Presne na miru usity.
    3. kernely NVIDIA jsou v sekci non-free
    4. dalsi softy jsou freeware, ale nikdy nebudou v orig distru.
    5. takze si vyberu ovladac na mou kartu a ten si nainstaluju. Je mi jedno jestli to bude 40 nebo 41 NEbalicku.deb
    
    24.4.2007 12:22 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    prave , ze mi to pujde.
    Jak dlouho?
    1. jedu jen na stable a v Debianu Sarge nebyla spousta balicku.
    a
    2. nabidka jader nebyla zrovna naslapana k prasknuti a tak si jadra kompiluju sam. Vim co tam mam a zadny initrd. Presne na miru usity.
    To je dobrá schíza... používáš jenom stable, ale strčíš tam jádro, které ve stable není, a jaderný modul, který tam taky není.
    3. kernely NVIDIA jsou v sekci non-free
    Za prvé to nejsou kernely nVidia ale jenom ten jaderný modul. A za druhé: no a? Stejně sis to nainstaloval, takže to, že je to non-free ti tak moc nevadilo.

    No ale kdo chce kam, pomozme mu tam.
    Quando omni flunkus moritati
    24.4.2007 17:21 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    na serveru mam debian s vlastnim jadrem a prg. asi 5 let.
    uptime je na 95 dnech a to tam nemam zalozak, ale bohuzel mi tak 1-2x do roka 
    blikne elektrika.
    
    na desktopu mam sarge/etch asi 4 roky. Z toho asi 4x meneno zelezo za nove.
    Z P3/xxx az na P4 1,6 . GK skoro vzdy ndidia. 
    ATI RAGE 128 / 32, TNT2,440MX, Ti4200 (soucasne)
    Chipset jen intel ok 810,815,845 (soucasnost)
    zvukovky 3x ala board, nyni SB Live! (za 150kc - no nekupte to)
    tuner ten sam WinfastXP2000 MONO :(
    scaner PearPAW 2400TA(dia)
    
    a vite co je na tom nejlepsi ?? 
    vzdy jsem to jen zkopiroval z disku na disk a zadal lilo a uplne vse nabehlo.
    
    jedinou vyraznou zmenou bylo, ze jsem presel s etchem uz na GRUB :)
    a Nvidia se kousala, ale po par hodinach rozchozena .
    
    Jinak mam presne na miru kompilovane avidemux2,mplayer (ja nikde nevidel CZ v 
    deb, naotoz mencoder), lsdvd,acidrip upraveny, dvdauthor,cfourcc,lftp s 
    tls,truecrypt ... lidi toho je takova spousta !
    
    A o tom to je ! je to linux . Ja si muzu udelat co chci a jak mi to pasuje.
    pokud nekomu nevyhovuje kompilace, je to jeho vule a ja odpovidam ANO 
    Me zase vyhovuje a ja zase odpovidam ANO  a to je na tom to krasne !
    Ze si kazdej muze delat presne to co chce a jak chce. A nikomu nevnucovat svoje postupy.
    Poradit rict jak bych to delal ja a nechat vybrat vlastni cestu. TO je ta 
    svoboda linuxuuuu :)
    
    
    
    
    24.4.2007 08:07 neaktivni | skóre: 24 | blog: neaktivni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    Vsiml jsem si jedne veci. Po odinstalaci "distribucnich" ovladacu nvidia zbude z nejakeho duvodu v /etc/initr.d skript, maze ktery tsl. links nebo jak se to jmenuje. Kdyz pak clovek nainstaluje aktualni ovladace nvidia (ne distro), po restartu vzdy dojde ke smazani potrebnych souboru a umrti X. Ja to resim tak, ze zbyly skript v /etc/initr.d rucne vymazu. Mozna to neni elegantni, ale funguje to.
    24.4.2007 08:09 neaktivni | skóre: 24 | blog: neaktivni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    bude to tls... ne tsl.
    24.4.2007 08:55 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a jak ze Sarge na ETCHE
    Jo , toho jsem si vsiml taky. Jenze je zajimave, ze orig ovladace nabadaji k instalaci tohoto scriptu taky. Debian ma tusim tento balicek nvidia-cg-toolkit a ten si je stahne a nainstaluje a ten scrip to maze taky :) . Takze si "normalnim" postupem nepommuzes. Navic ten /usr/lib/tls muze byt prazdny; ja ho mam.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.