Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Skripty budu nadale psat jako skripty, v tom mam jasno. Ten Sikulka mi prijde dobry spis pro tutorialy, aby uzivatel videl, kde ma co nastavit, a rovnou to za nej nastavi. Jsem stejne jako ty skepticky pri zmene vzhledu tlacitek, umisteni tlacitek, zmeny popisu tlacitek atd., to aby se vsechny skripty pak predelavaly. Pokud se tohle riziko nejak rozumne odchytne, tak je to hodne pekna vec, jejiz uplatneni si dovedu predstavit napr. nekde v Ubuntu, kde je nejvic klikacich uzivatelu.
Hodne mi to pripomina jeden program pro Win asi pred 10 lety, daly se v tom "skriptovat" jednoduche 2D hry, vse to bylo klikaci.
Jsem stejne jako ty skepticky pri zmene vzhledu tlacitek, umisteni tlacitek, zmeny popisu tlacitek atd., to aby se vsechny skripty pak predelavaly.A co udělá člověk, pokud se mu najednou GUI začne prezentovat v jiných barvách, v jiném jazyce a jiném pořadí prvků na obrazovce? Taky je ztracen. A pokud je jedno z toho zachováno, např. že i v čínských windows je to tlačítko na stejném místě, tak se to dá určitě tomu screenshot-skriptu říct: vem tohle okno, najdi v něm tenhle prvek přibližně támhle, této oblasti (titulku) si nevšímej, protože je pokaždé jiná. Spíš bych si dovedl představit problém, kde v půlce práce na uživatele něco nečekaného "vybafne", což průměrný BFU "odklikne" a pokračuje, zatímco ten skript bude mít třeba problém poznat, co se stalo.
Oříznutí je podle mě potřeba udělat ručně, takže to stejně vyžaduje interakci uživatele.Ne kdyz je to porad ze stejneho zdroje (kamery), napr. kdyz ze 4:3 chci delat pokazde 16:9 apod. Tak nejak jsem to myslel.
Což takhle spusit MS Visual StudioMS co? :) Aha, ty nejsi linuxak.
Vždyť se musejí zapisovat funkce (v tom videu jsem viděl třeba click(), type() atd.).To je prece na daleko nizsi urovni nez se ucit treba bash/perl/python. Koukal jsem, ze tam existuje i moznost nejake smycky "for" apod., ale i tak je to nesrovnatelne.
Údajně je to schopné odhalit i drobné zmeny, například v uživatelském rozhraní. Dobře, ale co třeba, pokud je hlavní částí skriptu kliknutí na velký tlustý nápis OK? Co když tam bude v nějaké lokalizaci "Budiž"?No vzhledem k tomu, že to zřejmě porovnává rastr (screenshot) s rastrem (aktuální GUI app), tak je úplně jedno, co tam bude za text.
No vzhledem k tomu, že to zřejmě porovnává rastr (screenshot) s rastrem (aktuální GUI app), tak je úplně jedno, co tam bude za text.Toto mi není jasné, co má znamenat. Právě proto, že se porovnává rastr, na tom záleží. Jak jinak by odlišil kliknutí na Cancel a kliknutí na OK, pokud tlačítka mají jinak stejný tvar i barvu? Já měl na mysli třeba to, že by to chtělo pouštět ve stejném locale, v jakém se skriptovalo.
Hodne drsny by bylo pouzit to na automatizaci vypalovani CD ci DVD v K3B kteryzto je frontend na cdrecord, growisofs apod.
xdotool - simulate X11 keyboard/mouse input
takze by to bolo ovela rychlejsie ako porovnavat kdejake obrazkya podstatně méně robustní
mogrify -resize XX *
, pak se různí lidé diví, jaktože jsem nějaká vstupní data stihl zpracovat za zlomek času, co oni), ale bohužel je to ta sorta lidí, kteří se nechtějí naučit ani tohle (navíc pro nějaké užitečnější činnosti než je nastavení IP je potřeba (a hlavně POCHOPIT) minimálně obdobu foreach
), protože „jim to takhle stačí“.
Tiskni
Sdílej: