Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
VirtualBox - je total free, stoji za nim teraz SUN
----
Parallels - je komercny ale dobry
http://www.parallels.com/download/workstation/
zatial som skúšal parallels len windows werziu takže neviem ako je to pod lin.
A tie USB, LPT a COM porty hostovskeho PC na tom bezia?
S takhle slabym zelezem to bude jen omezene pouzitelne. Sam jsem mel VMware-workstation, pozdeji VMware-Player na stroji s 512 MB pameti (CPU byl Barton 2800) a dalo se pracovat pouze v jednom OS. Pri castem preskakovani jsem poslouchal chroustani disku a obcas oba OS komplet vytuhly. Soubezna POHODLNA prace ve dvou OS chce dvoujadrovy procesor a dost pameti (ted mam Core 2 Duo a 4GB a rychlost obou OS je vizualne stejna).
1GB+256MB RAM.Co to je za kombinaci? To ta 256ka je stejně rychlá jako ta 1GB? V případě že ne, ta 256ka určuje rychlost (imho).
Spustim vobec ine stroje s virtualbox hdd image ak bol instalovany napr. na Durone 1.6Ghz a prenesiem ho na stroj s Core 2 Duo s VirtualBoxom?AFAIK by to mělo jít.
OK, popíšu svoje zkušenosti s různími OSS a free Virtualizačními řešeními(budu psát jen o kvalitě na PC s CPU bez schopnosti virtualizace, tj. jako je ten tvůj).
- VMware server – vcelku dobře se ovládá (pravda, nezkoušel jsem novou verzi), ale GUI není nejrychlejší. Aby bylo GUI rychlejší, doporučuji nainstalovat VMware tools, které se dají vypreparovat z VMware workstation, třeba podle tohoto návodu.
Pouzivali/Pouzivame vmware-server 1.0.1-1.0.8 a tyhle verze vmware-tools maji a neni nutne preparovat z vmware-workstation. Myslel jsi asi vmplayer, ne? Osobne mam taky radsi vmware-server, protoze umi bezet i na pozadi. Coz teda pro windows je funkce asi na nic, ikdyz porad je lepsi pristup pres rdesktop nez pres consoli.
# tunctl -t tap0 -u feco # ip link set tap0 up # ip addr add 192.168.150.1/24 dev tap0 # iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE # echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forwardVysvětlení: 1. vytvoří virtuální síťové rozhraní tap0, které bude patřit tobě jako uživateli (tj. feco musíš nahradit svým username) 2. Zapne ho 3. Dá mu nějakou adresu; pozor, aby nekolidovala s něčím v síti 4. Povolí NAT; opakuj pro všechny karty, které používáš, kromě té tap0 5. Povolí forwarding paketů Ve virtualboxu potom nastavíš síť na "Host Interface" a vybereš tap0. V moftech si nastavíš TCP napevno na 192.168.150.2 (maska 255.255.255.0), výchozí bránu 192.168.150.1 a adresu DNS serveru použiješ stejnou jako používáš v Linuxu (
cat /etc/resolv.conf
)
Poznamka: Napriek slabej konfiguracii a malej velkosti RAM pamate si Windows XP vystaci aj s 192M RAM a ide to celkom svizne.
O tom úspěšně pochybuju. To je jen prvotní nadšení, že se to podařilo rozchodit. Až budete muset rychle spustit nějakou aplikaci ve windows a přitom budete mít rozdělanou fůru práce v linuxu, tak uvidíte,jak je to pomalé...
P.S. Kdo vymyslel ten debilní editor!
Leoš obvykle upozorňoval v blogu i na mnohem méně podstatné změny a tohle přišlo jako blesk z čistého nebe.Hrrrrrrroooooooooommmmmm
Tiskni
Sdílej: