Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
WB od IBM úplně nový hned po instalaci vykazoval vadné sektory
Hehe, preju prijemny "vyber". Jen vam doporucim, abyste se spis zameril na reseni zalohovani misto vyberu vyrobce diskuSamozrejme - zalohova sa musí aj z mega-odolného-120%-a-supervykonneho HDD o tom neni spor.. Otazka je na čo a hlavne ako zalohovať (CD,DVD (akej značky), RAID + zalohovaci mechanizmus, pasky a pod.))...
Vzdycky najdes nekoho, kdo ti rekne "X je shit, znam Y lidi, kterym chcipnul", kde X patri do mnoziny vsech existujicich znacek disku.Ano ale urcite existuje medzi shitom megashit a ten tu chcem dostat z tejto ankety (z tohto serialu ankiet...) :-P
Pak bych se nezaměřoval na značku, ale na konkrétní sérii konkrétního typu.To by som chcel vidiet tu anketu ... Ta jedna seria od Hitachi mohla byt aj od Maxtor, Seagate - ale jedna seria neurcuje znacku a kvalitu... Znacka musi predávať nie séria...
skleneny plotny?? 75GXP ??
HDD jsou z principu krehka technologie,Cha, tohle by mel slyset muj starej WDC 2GB. Padnul mi od pasu na zem. Chtel jsem ho dat do penoveho pytliku behem prenaseni a nejak jsem se spatne podival a propadnul mi na zem. Od ty doby prubezne cvakal (asi se hlavicky usazovaly nekam k boku), rychlost klesla, pristupovka stoupla, ale data v pohode. Linux z toho behat slo docela i svizne, trvalo akorat nacteni z disku, ale jinak zadny problemy. Uz jsem ho ale dlouho nezkousel. Na druhou stranu, mel jsem ve starym vypnutym pocitaci 4GB Segate a kdyz jsem po delsi dobe zapnul ten pocitac, tak Segate VUBEC nebezel (i ten WDC mel navrch). Ten Segate na zem nikdy nespadnul. A pak jsem mel v USB ramecku IDE 40GB Maxtor. Ten zas pri zapinani taky obcas pinkne a pak uz nebezi, takze rozbihat se musi nekolikrat za sebou, takze jako interni uz nejde vubec pouzit, USB ramecek muzu vypnout a zapnout, ale i tak se obcas behem prace vypne, takze spolehlivost nula. Muj uplne prvni disk ve 486 byl tusim taky WD, ted mam taky WD neco kolem 300GB. Dal mam externi USB WD Passport 160GB a WD Book 500GB a vsechny tri zatim drzi.
Navic mam za to, ze Samsung dela lednicky.Přesně tak. A Škoda dělá auta, lokomotivy a turbíny.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Přesně tak.
Já myslel, že dělá televize, telefony a paměti. O ledničkách nic nevím.
hdparm -M
), nektere disky jsou defaultne z vyroby nastavene na nejtizsi rezim za cenu pomaleho seekovani.
Dobré zkušenosti mám s pevnými disky firmy Seagate, zatím všechny šlapou jak hodinky. Naopak mám špatný zkušenosti s Western Digital (odešly mi dva ještě "mladé" kousky) a Maxtorem.
Ale další můj disk (asi 1TB) bude zřejmě od Samsungu, chci zjistit jestli jsou fakt tak dobrý jak se říká.Jo, jsou. Mám 640GB a neslyším ji z 10cm, rychlost bohužel brzdí PCI řadič
Tohle je poněkud nesmyslná anketa. Chybí k ní totiž druhá část, která klade otázku: Které značky disků používám?
Počty hlasů pro jednotlivé značky v první části je nutné vydělit počty hlasů z druhé části. Pak teprve budou výsledky dávat smysl.
Jsou-li dvě značky disků přibližně stejně kvalitní, anketu o nejhorší disk logicky vyhraje (byť třeba neprávem) ta rozšířenější.
Tiskni
Sdílej: