Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
WB od IBM úplně nový hned po instalaci vykazoval vadné sektory
Hehe, preju prijemny "vyber". Jen vam doporucim, abyste se spis zameril na reseni zalohovani misto vyberu vyrobce diskuSamozrejme - zalohova sa musí aj z mega-odolného-120%-a-supervykonneho HDD o tom neni spor.. Otazka je na čo a hlavne ako zalohovať (CD,DVD (akej značky), RAID + zalohovaci mechanizmus, pasky a pod.))...
Vzdycky najdes nekoho, kdo ti rekne "X je shit, znam Y lidi, kterym chcipnul", kde X patri do mnoziny vsech existujicich znacek disku.Ano ale urcite existuje medzi shitom megashit a ten tu chcem dostat z tejto ankety (z tohto serialu ankiet...) :-P
Pak bych se nezaměřoval na značku, ale na konkrétní sérii konkrétního typu.To by som chcel vidiet tu anketu ... Ta jedna seria od Hitachi mohla byt aj od Maxtor, Seagate - ale jedna seria neurcuje znacku a kvalitu... Znacka musi predávať nie séria...
skleneny plotny?? 75GXP ??
HDD jsou z principu krehka technologie,Cha, tohle by mel slyset muj starej WDC 2GB. Padnul mi od pasu na zem. Chtel jsem ho dat do penoveho pytliku behem prenaseni a nejak jsem se spatne podival a propadnul mi na zem. Od ty doby prubezne cvakal (asi se hlavicky usazovaly nekam k boku), rychlost klesla, pristupovka stoupla, ale data v pohode. Linux z toho behat slo docela i svizne, trvalo akorat nacteni z disku, ale jinak zadny problemy. Uz jsem ho ale dlouho nezkousel. Na druhou stranu, mel jsem ve starym vypnutym pocitaci 4GB Segate a kdyz jsem po delsi dobe zapnul ten pocitac, tak Segate VUBEC nebezel (i ten WDC mel navrch). Ten Segate na zem nikdy nespadnul. A pak jsem mel v USB ramecku IDE 40GB Maxtor. Ten zas pri zapinani taky obcas pinkne a pak uz nebezi, takze rozbihat se musi nekolikrat za sebou, takze jako interni uz nejde vubec pouzit, USB ramecek muzu vypnout a zapnout, ale i tak se obcas behem prace vypne, takze spolehlivost nula. Muj uplne prvni disk ve 486 byl tusim taky WD, ted mam taky WD neco kolem 300GB. Dal mam externi USB WD Passport 160GB a WD Book 500GB a vsechny tri zatim drzi.
Navic mam za to, ze Samsung dela lednicky.Přesně tak. A Škoda dělá auta, lokomotivy a turbíny.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Přesně tak.
Já myslel, že dělá televize, telefony a paměti. O ledničkách nic nevím.
hdparm -M
), nektere disky jsou defaultne z vyroby nastavene na nejtizsi rezim za cenu pomaleho seekovani.
Dobré zkušenosti mám s pevnými disky firmy Seagate, zatím všechny šlapou jak hodinky. Naopak mám špatný zkušenosti s Western Digital (odešly mi dva ještě "mladé" kousky) a Maxtorem.
Ale další můj disk (asi 1TB) bude zřejmě od Samsungu, chci zjistit jestli jsou fakt tak dobrý jak se říká.Jo, jsou. Mám 640GB a neslyším ji z 10cm, rychlost bohužel brzdí PCI řadič
Tohle je poněkud nesmyslná anketa. Chybí k ní totiž druhá část, která klade otázku: Které značky disků používám?
Počty hlasů pro jednotlivé značky v první části je nutné vydělit počty hlasů z druhé části. Pak teprve budou výsledky dávat smysl.
Jsou-li dvě značky disků přibližně stejně kvalitní, anketu o nejhorší disk logicky vyhraje (byť třeba neprávem) ta rozšířenější.
Tiskni
Sdílej: