NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Ale skutečně neomezené připojení ti těžko kdo nabídne.Existují i poskytovatelé, kteří nenabízejí řádově větší rychlsot než dokážou poskytnout. Jenže to pak typicky nelze po celém městě prodávat stomegabit do každé domácnosti za pár stovek.
Spíš bych to přirovnal k situaci, kdy si půjčím auto: Měsíčně platím poplatek za to, že ho mám půjčené a mohu s ním "bez omezení" jezdit. Problém je v tom, že auto po ujetí 200km sníží maximální rychlost na 30km/h.
To je blbost, jde jen o to správně nastavit QoS jak je psáno v blogu.Jo, a pak to všem pojede 64kB/s, nehledě na to, že třeba počet aktuálně připojených klientů k BTS je omezený (nikoli hardwarem BTS, ale timesloty a dalšími detaily protokolu).
A tomu právě podle mě FUP moc nepomůže.To pomůže, protože ti to zajišťuje, že tam nebudeš mít kopu 24/7 komunikujících klientů, kteří ti budou blokovat nějaký konstantní počet slotů. S FUPem buď pojedou rychle, ale brzy skončí, takže se prostřídají, nebo pojedou pomalu, ale zase nezabírají tolik pásma a slotů. Ve své podstatě to je QoS, jen přenášíš rozhodování na uživatele.
Hlavne, ze je vsude tolik poskytovatelu, kteri se predhaneji, aby ti vyhoveli, na vyber, ze...První krok je nebavit pokud možno s nikým, kdo se nebaví s tebou. Tím jsem automaticky vyřadil všechny velké firmy mimo mobilní služby, kde dosud nebylo na výběr a i tam uvažuju, že bych využil služeb nějakých těch moraváků, co nabízí předplacené mobilní služby. Holt spolupráce mezi jednotlivci a nadnárodními korporacemi většinou moc nefunguje.
Jinak je mozne si objednat linku bez agregace a bez FUP, ale takova linka bude radove drazsi, prave proto, ze ISP pocita s radove vetsim dopadem takoveho zakaznika na vyuziti site.Z místních poskytovatelů se občas dá vytáhnout informace, zda je uváděná agregace jen pojistkou nebo zda se skutečně uplatňuje. V případě, že chce člověk používat QoS pro místní síť, je stabilita poskytované rychlosti dost důležitá.
Pri merani na rychlost.sk alebo rychlost.cz to ukazuje tu obmedzenu rychlost.czVtip bude spíš v tom, že jsou oba dva permanentně přetížené a v nemá moc smysl hodnoty jimi poskytované brát jako přesné.
Otázkou je taky velikost FUP. Před lety jsem měl 10GB FUP a spolužák 1GB. Zatímco on ten 1GB přejel nejpozději v půlce měsíce, já měl co dělat abych 10GB vůbec využil.
FUP je přežitek, ale pokud se nastaví slušně, tedy aby neomezoval (50GB?), tak bych s ním neměl zase takovej problém
Takze vy podepisete smlouvu, kde je sluzba definovanaObvykle není. Tedy pokud ve smlouvě není jasně napsána minimální rychlost, minimální dostupnost a způsob kompenzace při nedodržení smlouvy.
Nejlepsim zpusobem, jak dat najevo svuj nazor na danou sluzbu, je danou smlouvu vypovedet a sluzbu nepouzivat.A není lepší držet hladovku? :)
Na FUPu není v zásadě nic špatného, ale vadí mi lživé reklamy slibující neomezené připojení k Internetu – ve skutečnosti není ani neomezené (má limit přenesených dat, FUP) ani připojení k Internetu (jde jen o připojení k nejbližšímu zaprděnému NATu nebo proxy + restriktivní firewall).+1
Tiskni
Sdílej: