Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Ale skutečně neomezené připojení ti těžko kdo nabídne.Existují i poskytovatelé, kteří nenabízejí řádově větší rychlsot než dokážou poskytnout. Jenže to pak typicky nelze po celém městě prodávat stomegabit do každé domácnosti za pár stovek.
Spíš bych to přirovnal k situaci, kdy si půjčím auto: Měsíčně platím poplatek za to, že ho mám půjčené a mohu s ním "bez omezení" jezdit. Problém je v tom, že auto po ujetí 200km sníží maximální rychlost na 30km/h.
To je blbost, jde jen o to správně nastavit QoS jak je psáno v blogu.Jo, a pak to všem pojede 64kB/s, nehledě na to, že třeba počet aktuálně připojených klientů k BTS je omezený (nikoli hardwarem BTS, ale timesloty a dalšími detaily protokolu).
A tomu právě podle mě FUP moc nepomůže.To pomůže, protože ti to zajišťuje, že tam nebudeš mít kopu 24/7 komunikujících klientů, kteří ti budou blokovat nějaký konstantní počet slotů. S FUPem buď pojedou rychle, ale brzy skončí, takže se prostřídají, nebo pojedou pomalu, ale zase nezabírají tolik pásma a slotů. Ve své podstatě to je QoS, jen přenášíš rozhodování na uživatele.
Hlavne, ze je vsude tolik poskytovatelu, kteri se predhaneji, aby ti vyhoveli, na vyber, ze...První krok je nebavit pokud možno s nikým, kdo se nebaví s tebou. Tím jsem automaticky vyřadil všechny velké firmy mimo mobilní služby, kde dosud nebylo na výběr a i tam uvažuju, že bych využil služeb nějakých těch moraváků, co nabízí předplacené mobilní služby. Holt spolupráce mezi jednotlivci a nadnárodními korporacemi většinou moc nefunguje.
Jinak je mozne si objednat linku bez agregace a bez FUP, ale takova linka bude radove drazsi, prave proto, ze ISP pocita s radove vetsim dopadem takoveho zakaznika na vyuziti site.Z místních poskytovatelů se občas dá vytáhnout informace, zda je uváděná agregace jen pojistkou nebo zda se skutečně uplatňuje. V případě, že chce člověk používat QoS pro místní síť, je stabilita poskytované rychlosti dost důležitá.
Pri merani na rychlost.sk alebo rychlost.cz to ukazuje tu obmedzenu rychlost.czVtip bude spíš v tom, že jsou oba dva permanentně přetížené a v nemá moc smysl hodnoty jimi poskytované brát jako přesné.
Otázkou je taky velikost FUP. Před lety jsem měl 10GB FUP a spolužák 1GB. Zatímco on ten 1GB přejel nejpozději v půlce měsíce, já měl co dělat abych 10GB vůbec využil.
FUP je přežitek, ale pokud se nastaví slušně, tedy aby neomezoval (50GB?), tak bych s ním neměl zase takovej problém
Takze vy podepisete smlouvu, kde je sluzba definovanaObvykle není. Tedy pokud ve smlouvě není jasně napsána minimální rychlost, minimální dostupnost a způsob kompenzace při nedodržení smlouvy.
Nejlepsim zpusobem, jak dat najevo svuj nazor na danou sluzbu, je danou smlouvu vypovedet a sluzbu nepouzivat.A není lepší držet hladovku? :)
Na FUPu není v zásadě nic špatného, ale vadí mi lživé reklamy slibující neomezené připojení k Internetu – ve skutečnosti není ani neomezené (má limit přenesených dat, FUP) ani připojení k Internetu (jde jen o připojení k nejbližšímu zaprděnému NATu nebo proxy + restriktivní firewall).+1