Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Zdroj se tím očividně nechlubí (nenašel jsem žádnou nálepku)
Dá se to najít podle FCC ID.
Hmm, když se to podívám pořádně, tak je tam titěrné logo s jménem Eurocase
Naposledy, když jsem pod linuxem zkoušel Tv-out tak nefungoval.
Jednou tak neco delam na pocitaci a najednou zvuk jako kdyby z velke vysky spadla mince na plech. Docela rana. Hledam po cele mistnosti jako blazen protoze zdroj zvuku byl urcite v mistnosti. Po chvili jsem to vzdal. Najednou uplne stejny zvuk. Hledal jsem jeste dele ale porad nic. Rikal jsem si, ze zvukove halucinace to neni tak spatne a da se s tim zit Po nekolika hodinach jsem pocitac vypnul.
Rano se uz nedal zapnout. Poprve problikla ledka na case podruhe uz ani to. Po rozebrani pocitace jsem zjistil, ze ve zdroji volne litaji 2 pouzdra od elektrolytickeho kondenzatoru. Odnesla to deska a oba disky (to jen tak jako podotknuti tem, kteri si mysli, ze RAID1 muze nahradit zalohovani).
Ponauceni z cele story? Budto ze pocitac je take clovek a tudiz se nema vypinat nebo ze zdroje EuroCase se neoplati pouzivat ani za line interactive UPS pri tretinovem zatizeni oproti maximalnimu. Neco z toho si vyberte.
Zdroje EuroCase s hodí tak akorát vyhodit. Stačí si projít sekci zdrojů jakýhokoliv PC fóra. Nebo taky statistiky poruchovosti v e-shopech (CZC, softcom).
CZC uvadi u vetsiy produktu poruchovost v % viz treba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34200 15% u 500W zdroje coz je naprosto priserna hodnota. Je treba ale pocitat s tim, ze realna poruchovost je vyssi. Zejmena treba u disku realnou poruchovost zjistis az 3 roky pote co se dany model prestane prodavat. Prikladem budiz treba tento 1TB model od Seagate http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46906 udavana poruchovost je 8.7% ale je treba si uvedomit, ze prumerne stari toho disku bude mene nez jeden rok (zacal se prodavat pred rokem a pul ale teprve v 2008 to nabylo vetsich obejmu protoze klesla cena). Realna poruchovost v zarucni dobe je tedy dle meho odhadu 27%. Kruta realita.
Taky musíš počítat stím, že spousta lidí ho radši vyhodí, než aby ho reklamovala...
Tiskni
Sdílej: