Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Zdroj se tím očividně nechlubí (nenašel jsem žádnou nálepku)
Dá se to najít podle FCC ID.
Hmm, když se to podívám pořádně, tak je tam titěrné logo s jménem Eurocase
Naposledy, když jsem pod linuxem zkoušel Tv-out tak nefungoval.
Jednou tak neco delam na pocitaci a najednou zvuk jako kdyby z velke vysky spadla mince na plech. Docela rana. Hledam po cele mistnosti jako blazen protoze zdroj zvuku byl urcite v mistnosti. Po chvili jsem to vzdal. Najednou uplne stejny zvuk. Hledal jsem jeste dele ale porad nic. Rikal jsem si, ze zvukove halucinace to neni tak spatne a da se s tim zit Po nekolika hodinach jsem pocitac vypnul.
Rano se uz nedal zapnout. Poprve problikla ledka na case podruhe uz ani to. Po rozebrani pocitace jsem zjistil, ze ve zdroji volne litaji 2 pouzdra od elektrolytickeho kondenzatoru. Odnesla to deska a oba disky (to jen tak jako podotknuti tem, kteri si mysli, ze RAID1 muze nahradit zalohovani).
Ponauceni z cele story? Budto ze pocitac je take clovek a tudiz se nema vypinat nebo ze zdroje EuroCase se neoplati pouzivat ani za line interactive UPS pri tretinovem zatizeni oproti maximalnimu. Neco z toho si vyberte.
Zdroje EuroCase s hodí tak akorát vyhodit. Stačí si projít sekci zdrojů jakýhokoliv PC fóra. Nebo taky statistiky poruchovosti v e-shopech (CZC, softcom).
CZC uvadi u vetsiy produktu poruchovost v % viz treba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34200 15% u 500W zdroje coz je naprosto priserna hodnota. Je treba ale pocitat s tim, ze realna poruchovost je vyssi. Zejmena treba u disku realnou poruchovost zjistis az 3 roky pote co se dany model prestane prodavat. Prikladem budiz treba tento 1TB model od Seagate http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46906 udavana poruchovost je 8.7% ale je treba si uvedomit, ze prumerne stari toho disku bude mene nez jeden rok (zacal se prodavat pred rokem a pul ale teprve v 2008 to nabylo vetsich obejmu protoze klesla cena). Realna poruchovost v zarucni dobe je tedy dle meho odhadu 27%. Kruta realita.
Taky musíš počítat stím, že spousta lidí ho radši vyhodí, než aby ho reklamovala...
Tiskni
Sdílej: