Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Čas od času nafotím pár fotek, které bych rád vystavil světu. Cest jak to udělat je mnoho, až příliš mnoho. A mě se příliš nelíbilo, že bych své fotky měl dát do nějaké služby jako Google Picassa, Facebook, Rajče apod.
Na vlastním serveru jsem si tedy rozjel nějakou bezejmenou galerii, jenže v ní bylo tolik mušek, zádrhelů větších problémů (nepřeložitelnost), že jsem radši vyvinul vlastní (sice jsem už asi po sté objevil kolo, ale to moje kolo není potřeba složitě rozbalovat, installovat, dobrušovat...).
Hlavní vymoženosti mé aplikace:
Hlavní požadavky:
Reálná prohlídka:
http://gallery.jandrabek.cz
Download:
git clone git://yavanna.cz/waspgallery.git
Aktuální snapshot
Tiskni
Sdílej:
Kdyby to navíc zobrazovalo EXIF, bylo by to (pro mě) zajímavější.Co plugin do prohlížeče?
Prosím, prosím, udělejte někdo open galerii, kde se dají snadno tagovat fotky!
Všechny ty konvenční galerie jsou omezené jenom na jednoduché rozdělování fotek do alb.
zrovna si programuji to samé