Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Nedávno jsem hledal nějaký pěkný skin pro můj Mint 14 a při procházení deviantartu jsem se na první pohled zamiloval do tohoto skinu. Mám prostě slabost pro transparentní okna, barvy laděné do šedočerna a jednoduché colorless ikonky. To jsem ještě netušil, že zprovoznit ho mě bude stát pěkných pár hodin života a novou myš ( ne, nebyla to nehoda :) ).
Vzhledem k tomu, že na internetu je informací ohledně instalace a nastavování Emerald/Compiz na Mintu poskrovnu a některé kroky, které jsem prováděl, tam úplně chýbí, sepsal jsem v krátkosti postup, který by se jednou mohl někomu podobně troufalému snad hodit. Výsledek mého snažení můžete vídět tady.
Krok 1. Stáhnete skin a nainstalujete, Change desktop background - Theme - Install.
Krok 2. Pomocí skriptu customise.py si nastavíte vše potřebné.
Krok 3. Samotná instalace Compiz a Emerald. Pomocí Package manageru nainstalujete Compiz. Compiz config settings manager a také Fusion icon.
Krok 4. A teď už samotná instalace Emerald -
Knihovny -
apt install libxrender-dev libgtk2.0 libwnck-dev libdecoration0-dev intltool build-essential
Stažení z gitu -
git clone git://anongit.compiz.org/fusion/decorators/emerald
cd emerald
git checkout -b compiz++ origin/compiz++
A následně -
./autogen.sh
make
make install
su
echo "/usr/local/lib" > /etc/ld.so.conf.d/emerald.conf
ldconfig
Reboot a následně v compiz config settings manager ve windows decoration nahradíte pole Command tímto: emerald --replace.
Zaklikněte Enable Window Decoration a dále podle uvážení Fading Windows, Composite, OpenGL, Gnome Compatibility. Abyste po aktivování skinu mohli s okny pohybovat a resizovat je, musíte v záložce Window Managment zakliknout Resize Window a Move Window.
Otevřete Emerald theme manager a načtěte skin - doporučuji rightside tzn. zavřít minimalizovat a maximalizovat budou klasicky v pravo. Nakonec je ještě třeba zapnout Compiz Fusion Icon a zvolit window manager Compiz a window decorator Emerald. Po stisknutí Reload Window Manager by se měly aktivovat průhledné rámečky oken :) Občas se může stát, že rámečky zmizí - je třeba znovu reloadnout window manager a všechno by se mělo vrátit do normálu.
Pokud se vám líbí ikonky, jedná se o AwOken
PS: Funguje pouze pro Mate, LXDE, XFCE, KDE, ne pro Cinnamon nebo Gnome 3.
Tiskni
Sdílej:
To je nádhera, s tím se musí perfektně pracovat
Návod vypadá hezky a srozumitelně, jak jsem viděl "emerald --replace", tak jsem si vzpomněl na moje trápení s Gnome před lety, kdy jsem tuhle frázi googlil desítky minut, než se mi povedlo všechno zprovoznit
Compiz Fusion Icon, to jsem myslim musel taky najít sám. Ale je pravda, že jsem ten typ, co si projede komplet nastavení dřív, než začne program používat, takže mě často brzo trkne, co by to chtělo
Ked v ubuntu spravili oramovanie ktore bolo problem zachytit pri roztahovani okna tak emerald to vyriesil.V KDE to jde taky: Nastavit dekoraci / Velikost okraje.
V dobách Gnome2 byla Emerald moje must-have aplikace
Já už jedu asi dva roky na Fluxboxu, ale kdybych nebyl línej, tak už možná zase migruju na něco hezčího