Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Americké copyrightové právo je naprosto šílené.
Americké jakékoliv právo je naprosto šílené.
Celá Amerika je naprosto šílená. Ještě jsi zapomněl přidat něco o hamburgrech nebo ipodu...
Snad příště.
Ty nějak rozumíš právu?
To ne. Nemyslel jsem samozřejmě veškeré právo(o to se nestarám), ale o zrovna to softwarové. A nebo snad znáte jinou zemi kde je možné aby existovali jen firmy, které se starají o vymáhání peněz za softwarové patenty,licence,intelektuální vlastnictví,copyrighty a bůh ví co ještě? Tedy spíš kdo s tím začal, protože naše hlavy pomazané se učí velmi rychle.
Nemyslel jsem samozřejmě veškeré právo...Aha, pak jsem zřejmě špatně pochopil slova "jakékoli právo".
Řekl bych, že kdyby to bylo tak zlé, tak by USA měly v tomto ohledu pověst banánové republiky (tj. o trošku lepší, než máme my). Pokud nejsou důkazy, tak snad ani nejde zahájit soud. I ti porotci z lidu mají základní pud sebezáchovy a vědí, že jak soudí ono teď, tak může někdo jiný později soudit je.
Spíš bych se obával doby, až bude mít právo na život uživatelů, kteří jeho produkty nepoužívají.
Na něčem se to ucho utrhnout musí. Snad je pořád svoboda výběru?
Vždycky je to cesta nejmenšího zla. Kyž chce někdo vydělat, musí nabízet. Když si znechutí své partnery, dají oni přednost vztahům s někým jiným. Takže musim věřit, že taková buzerace se nezapomíná ... a bude to banda nemyslících pitomců, co půjdou první ke zdi, až nastane revoluce. Tragédií by bylo, kdyby těma pitomcema byla většina lidí.
Máte jinou šanci na ty "hodný" jak tlačit, než že dáte šanci těm druhým? Zpětná vazba neni a způsob, jak donutit chovat se víc odpovědně ke své zemi, než ke své peněžence.
Tiskni
Sdílej: