Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Autor tohoto blogu, Mgr. Šimon Tóth v současné době působí jako výzkumný pracovník ve společnosti Cesnet z.s.p.o. a dlouhodobě vede pokročilá a speciální cvičení jazyků C a C++ na Fakultě informatiky MU.
linkedinTento zápisek je volným pokračováním předchozího. Kauza Blizzard vs. Addony do WoW se mezi tím posunula a mně z toho běhá mráz po zádech. Americké copyrightové právo je naprosto šílené.
Vydavatel cokoliv copyrightovaného má čistě na základě copyrightu (žádné ochranné známky, žádné patenty, čistý copyright) právo postavit mimo zákon cokoliv co s tímto copyrightem přímo nebo nepřímo souvisí.
V důsledcích to znamená, že Microsoft může klidně zakázat například distribuci Opery pro Windows, nebo ještě lépe OpenOffice.
Nejděsivější je že diskutující se pod právními rozbory zastávají vždy majitele copyrightu a zcela stoprocentně s podobnými akcemi souhlasí.
Jeden z takový právních rozborů je například zde: http://www.zam.com/story.html?story=17436. Zabývá se kauzou Glider (což byl v podstatě AI bot pro WoW). Změny v TOS jsou postaveny právě na výsledcích této kauzy.
Tiskni
Sdílej:
Americké copyrightové právo je naprosto šílené.
Americké jakékoliv právo je naprosto šílené.
Celá Amerika je naprosto šílená. Ještě jsi zapomněl přidat něco o hamburgrech nebo ipodu...
Snad příště.
Ty nějak rozumíš právu?
To ne. Nemyslel jsem samozřejmě veškeré právo(o to se nestarám), ale o zrovna to softwarové. A nebo snad znáte jinou zemi kde je možné aby existovali jen firmy, které se starají o vymáhání peněz za softwarové patenty,licence,intelektuální vlastnictví,copyrighty a bůh ví co ještě? Tedy spíš kdo s tím začal, protože naše hlavy pomazané se učí velmi rychle.
Nemyslel jsem samozřejmě veškeré právo...Aha, pak jsem zřejmě špatně pochopil slova "jakékoli právo".
Řekl bych, že kdyby to bylo tak zlé, tak by USA měly v tomto ohledu pověst banánové republiky (tj. o trošku lepší, než máme my). Pokud nejsou důkazy, tak snad ani nejde zahájit soud. I ti porotci z lidu mají základní pud sebezáchovy a vědí, že jak soudí ono teď, tak může někdo jiný později soudit je.
Spíš bych se obával doby, až bude mít právo na život uživatelů, kteří jeho produkty nepoužívají.
Na něčem se to ucho utrhnout musí. Snad je pořád svoboda výběru?
Vždycky je to cesta nejmenšího zla. Kyž chce někdo vydělat, musí nabízet. Když si znechutí své partnery, dají oni přednost vztahům s někým jiným. Takže musim věřit, že taková buzerace se nezapomíná ... a bude to banda nemyslících pitomců, co půjdou první ke zdi, až nastane revoluce. Tragédií by bylo, kdyby těma pitomcema byla většina lidí.
Máte jinou šanci na ty "hodný" jak tlačit, než že dáte šanci těm druhým? Zpětná vazba neni a způsob, jak donutit chovat se víc odpovědně ke své zemi, než ke své peněžence.