Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jako mnoho z vás jsem zjišťoval jak rozchodit W:ET, aby spolupracoval s ALSA-ou a umožnil tak použití hlasové domluvy v boji (výborný Mumble)
Poté co jsem vyzkoušel už scripty s echo (např. na gentoo wiki) a poté co jsem pohořel s aoss wrapperem, jsem již propadal zoufalství, že tato kombinace není možná.
Naštěstí jsem se mýlil
Konečné řešení se jmenuje SDL. Ano, tato knihovna je lehčí DirectX, které umožňuje multiplatformě přistupovat k zařízení zvuku, videa a vstupních zařízení. A právě tato knihovna konečně vyřešila můj problém s Enemy Territory. Dva šikovní lidé napsali sdl wrapper pro Enemy Territory, Return to Castle Wolfenstein a Quake3.
Domovská stránka projektu je zde. Z nichž se krom teorie dozvíte i jak nainstalovat. Jsou tam i skripty, které udělají vše za vás. V mém případě stačilo spustit doporučený skript:
wget -q -O - http://nullkey.ath.cx/~stuff/et-sdl-sound/et-sdl-sound.gz | gzip -d > et-sdl-sound && chmod a+x et-sdl-sound
Z výše uvedeného je jasné, že se stáhne a rozbalí binárka a dá se jí právo pro spuštění.Toť vše. Nyní místo "et" spouštím "et-sdl-sound" a je to. W:ET nyní již neblokuje zvukovou kartu a tudíž můžete používat programy dle libosti. Takže již není problém používat Mumble, nebo si přehrávat mp3 pro podbarvení atmosféry
Tiskni
Sdílej:
*-multimedia:2
description: Multimedia audio controller
product: VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller
vendor: VIA Technologies, Inc.
physical id: 11.5
bus info: pci@0000:00:11.5
version: 50
width: 32 bits
clock: 33MHz
capabilities: cap_list
configuration: driver=VIA 82xx Audio latency=0 module=snd_via82xx
Dejte mi nějakej server kde můžu odzkoušet hraní a Mumble zároveň ...