Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Jako mnoho z vás jsem zjišťoval jak rozchodit W:ET, aby spolupracoval s ALSA-ou a umožnil tak použití hlasové domluvy v boji (výborný Mumble)
Poté co jsem vyzkoušel už scripty s echo (např. na gentoo wiki) a poté co jsem pohořel s aoss wrapperem, jsem již propadal zoufalství, že tato kombinace není možná.
Naštěstí jsem se mýlil
Konečné řešení se jmenuje SDL. Ano, tato knihovna je lehčí DirectX, které umožňuje multiplatformě přistupovat k zařízení zvuku, videa a vstupních zařízení. A právě tato knihovna konečně vyřešila můj problém s Enemy Territory. Dva šikovní lidé napsali sdl wrapper pro Enemy Territory, Return to Castle Wolfenstein a Quake3.
Domovská stránka projektu je zde. Z nichž se krom teorie dozvíte i jak nainstalovat. Jsou tam i skripty, které udělají vše za vás. V mém případě stačilo spustit doporučený skript:
wget -q -O - http://nullkey.ath.cx/~stuff/et-sdl-sound/et-sdl-sound.gz | gzip -d > et-sdl-sound && chmod a+x et-sdl-sound
Z výše uvedeného je jasné, že se stáhne a rozbalí binárka a dá se jí právo pro spuštění.Toť vše. Nyní místo "et" spouštím "et-sdl-sound" a je to. W:ET nyní již neblokuje zvukovou kartu a tudíž můžete používat programy dle libosti. Takže již není problém používat Mumble, nebo si přehrávat mp3 pro podbarvení atmosféry
Tiskni
Sdílej:
*-multimedia:2
description: Multimedia audio controller
product: VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller
vendor: VIA Technologies, Inc.
physical id: 11.5
bus info: pci@0000:00:11.5
version: 50
width: 32 bits
clock: 33MHz
capabilities: cap_list
configuration: driver=VIA 82xx Audio latency=0 module=snd_via82xx
Dejte mi nějakej server kde můžu odzkoušet hraní a Mumble zároveň ...