Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Jistě jste nepřehlédli zprávičku o vydání stabilní verze dvojkové řady Skype. Možná jste si položili otázku, zda na to nějak zareagujeme a revidujeme češtinu, která byla dělána pro Betu 1. Odpověď zní, ano.
Ukázalo se, že se pár věcí změnilo. Některé řetězce přibyly, jiné ubyly..
V konečném pohledu se textová část Skypu rozrostla z 838 řetězců na krásných kulatých 850. Ovšem, jak bylo řečeno výše, změn je více než dvanáct.
Češtinu opět pomohl vytvořit Jakub Sevelda [Cubas], což už z nás pomalinku dělá tým .
Zatímco v minulém zápisku jsem update důrazně doporučoval, zde jsem na vážkách.
Změny sice jsou, ale krom jedné, nejsou vidět na první pohled. Takže tentokráte bych aktualizaci označil za optional, aneb jestli se vám nechce, nemusíte, o moc nepřijdete.
Instalaci a "kecy" jsem již napsal v minulém zápisku, tak se nezlobte za CTRL+C,CTRL+V
Již jsem nakousl, že je nutný překlad. Textová podoba (soubor .ts) slouží pouze k editaci. Po jeho úpravě je nutný překlad do binární podoby (soubor .qm), kterému už rozumí samotný program. Tento překlad zvládnou všechny programy vypsané výše.
/usr/share/skype/lang
. Poté v nastavení programu v sekci General nastavte Language na "Czech". V případě updatu jen ukončete a znovu spusťte skype.Tak, to je vše.
Připomínky, dotazy, překladatelské flamy, eseje na téma "jak já nenávidím uzavřený Skype", offtopic vtipy pro zasmání atd. můžete psát do diskuze.
Tiskni
Sdílej:
Diky. DIE! You SON-OF-A-BITCH!:-O Prosím
Skype nedistribuuji (to je zakázáno)Já vytváření a nabízení balíčků vždycky ja redistribuci chápal. Ale jestli jí není, jenom dobře
Možná to bude i rukama, ale ne a ne dostat na mandrivu SKYPE v češtině. Vždy se mi to natáhne, ale češtinu to nenabízí LachTTan