V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jistě jste nepřehlédli zprávičku o vydání stabilní verze dvojkové řady Skype. Možná jste si položili otázku, zda na to nějak zareagujeme a revidujeme češtinu, která byla dělána pro Betu 1. Odpověď zní, ano.
Ukázalo se, že se pár věcí změnilo. Některé řetězce přibyly, jiné ubyly..
V konečném pohledu se textová část Skypu rozrostla z 838 řetězců na krásných kulatých 850. Ovšem, jak bylo řečeno výše, změn je více než dvanáct.
Češtinu opět pomohl vytvořit Jakub Sevelda [Cubas], což už z nás pomalinku dělá tým .
Zatímco v minulém zápisku jsem update důrazně doporučoval, zde jsem na vážkách.
Změny sice jsou, ale krom jedné, nejsou vidět na první pohled. Takže tentokráte bych aktualizaci označil za optional, aneb jestli se vám nechce, nemusíte, o moc nepřijdete.
Instalaci a "kecy" jsem již napsal v minulém zápisku, tak se nezlobte za CTRL+C,CTRL+V
Již jsem nakousl, že je nutný překlad. Textová podoba (soubor .ts) slouží pouze k editaci. Po jeho úpravě je nutný překlad do binární podoby (soubor .qm), kterému už rozumí samotný program. Tento překlad zvládnou všechny programy vypsané výše.
/usr/share/skype/lang
. Poté v nastavení programu v sekci General nastavte Language na "Czech". V případě updatu jen ukončete a znovu spusťte skype.Tak, to je vše.
Připomínky, dotazy, překladatelské flamy, eseje na téma "jak já nenávidím uzavřený Skype", offtopic vtipy pro zasmání atd. můžete psát do diskuze.
Tiskni
Sdílej:
Diky. DIE! You SON-OF-A-BITCH!:-O Prosím
Skype nedistribuuji (to je zakázáno)Já vytváření a nabízení balíčků vždycky ja redistribuci chápal. Ale jestli jí není, jenom dobře
Možná to bude i rukama, ale ne a ne dostat na mandrivu SKYPE v češtině. Vždy se mi to natáhne, ale češtinu to nenabízí LachTTan