Nadace Raspberry Pi vydala devětašedesáté číslo (pdf) anglicky psaného časopisu MagPi věnovanému Raspberry Pi a projektům postaveným na tomto jednodeskovém počítači a šesté číslo (pdf) časopisu pro kutily HackSpace věnovanému navíc 3D tisku, pájení, řezání nebo i elektronice a IoT.
Byl zveřejněn seznam 44 osob přijatých do programu Outreachy od 14. května do 14. srpna 2018. Cílem programu Outreachy je přitáhnout do světa svobodného a otevřeného softwaru lidi ze skupin, jež jsou ve světě svobodného a otevřeného softwaru málo zastoupeny.
Glen MacArthur vydal verzi 2018.4.2 na Debianu založené linuxové distribuce optimalizované pro tvůrce audio a video obsahu AV Linux (Wikipedie). Podrobnosti v oznámení o vydání a v stotřicetistránkovém manuálu (pdf).
Byla vydána nová stabilní verze 1.15 (1.15.1147.36) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit možnost nastavení vlastního pozadí okna, přístup k záložkám z hlavního menu, lepší ovládatelnost v režimu celé obrazovky nebo vyřešení problémů se zvukem v HTML5. Nejnovější Vivaldi je postaveno na Chromiu 65.0.3325.183.
Node.js Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 10.0.0 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). Verze 10 se v říjnu stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2021.
Neal Cardwell ze společnosti Google oznámil zveřejnění verze 2.0 nástroje pro testování síťového stacku packetdrill. Jde o souhrnné vydání změn z interního vývoje od roku 2013.
Microsoft na svém blogu oznámil, že správce knihoven pro C++ Vcpkg (VC++ Packaging Tool) lze nově používat také na Linuxu a macOS. Aktuálně je pro Linux k dispozici více než 350 knihoven [reddit].
Byly zveřejněny exploity na Nintendo Switch a platformu Tegra X1: Fusée Gelée a ShofEL2. Jejich zneužití nelze zabránit softwarovou aktualizací. Na druhou stranu exploity umožní na Nintendo Switch snadno a rychle nainstalovat Linux, viz. ukázka na YouTube. Jenom je potřeba sáhnout na hardware.
Byla vydána verze 2.12.0 QEMU (Wikipedie). Přispělo 204 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby Meltdown a Spectre.
Google zveřejnil seznam 1 264 studentů přijatých do letošního Google Summer of Code. Přehled projektů, studentů, 212 organizací a mentorů je k dispozici na stránkách GSoC.
Druhá "Season of the Witch" sa odohráva v Prahe a končí záberom na Škodu 120Nemá ta škodivka francouský RZ?
Neni to na stoprocent, ale stopetkka mela ty predni svetlomety jakoby zapustene,myslíš takový ty jako do kulata?
kdezto 120/125/130/135/136 je ma zapadajici do obrysu cumaku.no tak ne každá
Jinak, ty vstupy na chladic mely i ostatni skodarny,měl jsem zato, že jsem to na svojem krámu měl jinak ... ale ono když koukám na jiný obrázky, možná mě zmátlo, jak je to na tom videu zohýbaný ... i když wiki píše "1988: nová jednodílná maska chladiče", tak nevim, jestli se ta změna týka jen tý plastový krytky nebo i plechu pod tím
chromovane listy taky...ne, novější je měly hliníkový natřený na černo, viz např. tady no ale stejně jsem se splet s počtama, víc 105 se dělalo několik let u toho staršího modelu, u "emka" koukám, že 120 suveréně vede
Skodovacke znaceni typu v 80. letech bylo prebohate a chaoticke.jistě ... jezdil jsem se 120L s pětikvaltem (což byly typicky 125) a s vyhřívaným zadním sklem a přístrojovkou s otáčkoměrem (což měly LS a lepší; navíc to uspořádání jsem snad jinde v reálu neviděl, jen na obrázku z příručky pro 135/136 ...)
nová jednodílná maska chladičeTyka se jen plastovy krytky: do 1988, po 1988 Tu pristrojovku s otackomerem (tu placku, ne dva samostatne budiky) vyuzivaly i TAZy. Kdyz mi odesel tachac ve skodovce, hrozne jsem ji chtel, ale pul svyho tehdejsiho platu jsem za ni odmitl dat
Kazdopadne nema zmysel riesit, preco sa z francuzkej skodovky v madarsku dymi z predu v reklame na shotosofti telefonlol
>> /dev/ka
...
Tiskni
Sdílej: