Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Architecture: x86_64 CPU op-mode(s): 32-bit, 64-bit Byte Order: Little Endian CPU(s): 4 On-line CPU(s) list: 0-3 Thread(s) per core: 1 Core(s) per socket: 4 Socket(s): 1 NUMA node(s): 1 Vendor ID: GenuineIntel CPU family: 6 Model: 55 Stepping: 8 CPU MHz: 1448.795 BogoMIPS: 3993.60 Virtualization: VT-x L1d cache: 24K L1i cache: 32K L2 cache: 1024K NUMA node0 CPU(s): 0-3Ano malo by to fungovat, ale po precitani nejakych diskusii som zistil, ze nie je dolezita len podpora CPU, ale aj podpora ovladacov.
Tiskni
Sdílej:
Pokud narážíš na to, že si můžeš v qemu vytvořit nějakou VM a použít sw emulaciAno, na to. A jde to i ve VirtualBoxu, protože softwarovou emulaci umí.
že tuto šnečí virtualizaci autor dotazu rozhodně nezamýšlelTo je druhá věc. Ale na experimentování (zvlášť z CLI) by to použitelné být mohlo.
pro experimentátory dávají větší prostor pro hraní si.Jako že podnikové IT slouží na hraní si?
A ve srovnání s Proxmox/XenServer máš zase méně funkcí a větší náročnost na HW a na to narážím.Co přesně za funkce to má být? Větší náročnost na HW? To jako že 1GB RAM u virtualizační farmy makes a difference? Nezdá se mi, že by nějaký Proxmox nabízel podporu hodnou podnikového IT řešení na které spoléhají kritické aplikace jako je třeba ERP.
Na druhou stranu, pokud narážíš na velké nasazení, tak třeba Hyper-V neumí obdobu FT od vmware, tzn. replikaci paměti VM a všeho dalšího, takže když padne hypervisor, tak se musí znovu nastartovat všechny mašiny na jiném hypervisoru.Nikoho jsem v podstatě neviděl FT v praxi používat, na tak kritické aplikace se použije zSeries / iSeries; FT například pokud vím (pokud se něco nezměnilo od roku 2012, což klidně mohlo) nefunguje / není podporované mezi 2 DC ani pokud máš sub-ms latenci.
Pak jsem zmínil absenci podpory NFS, kde SMB má prostě větší režie a horší odezvy a navíc, co jsem tak slyšel, je problém s kompatibilitou neMS SMB serverů.SMB 3.1 kicks ass oproti NFS a NetApp je samozřejmě Microsoftem certifikované a podporované řešení.
Nebo když už jsi z toho velkého světa, tak chybí podpory pro cloudové storage systémy jako ceph, sheepdog, glusterfs apod.Když chce někdo scale-out FS pro virtualizaci, tak si pořídí hyper-converged infrastrukturu (Nutanix a spol), nebude si hackovat slabě podporované řešení na koleně typu Ceph / GlusterFS, které nejsou podporované ani tím VMware a v podstatě ani většinou dodavatelů OpenStacku...
Jinak vmware tlačí to své SDS, takže to bude asi jeho primární zájem.To ale VMware nebrání, aby Nutanix podporovaný byl; narozdíl od GlusterFS, nebo CEPH.
Mno, pokud nemyslíš jen sekvenční čtení/zápis, tak bych rád požádal o nějaký zdroj. Snažil jsem se něco najít, ale vesměs je to vždy test konkrétního protokolu a né porovnání na stejném železe (Chelsio), možná se tedy něco změnilo, možná ne.Když pominu to, že výkon není u storage protokolu jediná metrika, tak z praxe je pokles výkonu při migraci z FC (8 Gb/s) na SMB 3.1 (10 Gb/s Ethernet) 10 - 15 %, což je konzistentní se stejnou mírou poklesu random IO při migraci z FC na NFS.
Možná by jsi měl říci OVH, VSHotingu a dalším, že udělali špatně :).Myslíš ten VSHosting, který lže na svém webu, že má vlastní Tier IV datacentrum? Vendoři, kteří cíli svou nabídku na provoz webových aplikací malých firem (pod 1k zaměstnanců, 1 mld. CZK v obratu) fakt není ten trh, který by byl z mého pohledu nějak relevantní. Firmy které negarantují svým zákazníkům žádnou dostupost si můžou dovolit stavět své technologie jak chtějí, a minimalizovat cenu a používat niche technologie, když se na tom dá ušetřit; já se pohybuju ve světě kde jsou SLA a obrovské ztráty (a kompenzace) při výpadcích.
Každopádně ceph s vmware funguje, jak díky exportu NFS, tak díky exportu iscsi. Jen to není oficiálně posvěceno. Ale to není ani takový Exchange s VM uloženým na NFS.Každopádně v tom případe CEPH s Hyper-V funguje díky exportu iSCSI.
Když pominu to, že výkon není u storage protokolu jediná metrika, tak z praxe je pokles výkonu při migraci z FC (8 Gb/s) na SMB 3.1 (10 Gb/s Ethernet) 10 - 15 %, což je konzistentní se stejnou mírou poklesu random IO při migraci z FC na NFS.
Hele, máš k tomu nějaká data/zdroje? Né kvůli tomu, že bych chtěl oponovat, ale protože mně to zajímá.Hele, máš k tomu nějaká data/zdroje? Né kvůli tomu, že bych chtěl oponovat, ale protože mně to zajímá.Bohužel, jen praktické zkušenosti z 3 migračních projektů na SMB Hyper-V a asi 20 migračních projektů na NFSv3 VMware.
Myslíš ten VSHosting, který lže na svém webu, že má vlastní Tier IV datacentrum?Dobrá, přečteme si ten web a vidíme: "ServerPark je provozován dle technologického standardu TIER IV". Co je na tom lživého?