Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Tak jsem ořízl to iso na těch původních 600MB a dotáhl to z ftp serveru linux.cz. Už jsem nedoufal, ale přesto md5 součet seděl. Rychle vypálit a vyzkoušet. Mandriva One nabootovala, zeptala se na jazyk, klávesnici a jestli chci zapnout xgl. Rospoznání veškerého hardwaru proběhlo na jedničku (netestoval jsem teda síťovku, protože tu možnost nemám - není, co do ní připojit - ale pravděpodobně by pracovala také. Detekce rozlišení mého 19'' LCD monitoru také správná, Xgl opravdu funguje bez nějakého složitého nastavení.
Jelikož už delší dobu mě ArchLinux štval, ať už složitější konfigurací až po často nefunkčí aplikace po updatech. V Mandrivě (neříkám, že v jiných distribucích ne) se to prostě dá všechno naklikat a funguje to. Zazálohoval jsem si data (nějaké ty mp3, filmy, web, nastavení) a Mandrivu nainstaloval. Vše funguje správně a hlavně bez konfigurace (až na nastavení dial-up připojení, kde jsem musel vyplnit kolonky jméno připojení, jméno, heslo a telefonní číslo ).
Bohužel se mi ale nedaří nastavit zdroj PLF - ale za to nemůže Mandriva. Stránky http://plf.zarb.org/ jsou nedostupné (už jsem si toho všiml včera) a mirror jiný než na ftp://mandriva.contactel.cz neznám (prostě se tam nedostanu kvůli tomu limitu počtu uživatelů - ach jo, vypadněte tam odtud někdo ) a google nic nenajde, kromě 4 nefungujících odkazů.
Tiskni
Sdílej:
Proč Mandriva One? To nemáte dvd mechaniku? Je v tom něco jiného? Nemam rád šachování s plackama, tak sosam dvd ... i díky nelimitované wifině
Nikoho neznáš, kdo by vypálil? V Praze se nevyskytneš?