Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
A ted, proc me nakrkla ta ucitelka. Bylo nam sdeleno, ze kazdou hodinu budeme dostavat domaci ukoly. To by me zas tak nestvalo, kdybych mel na svem PC nainstalovan Windows a VB6. To bohuzel nemam. Jak mam sakra delat ty ukoly? Dalsi vec, ktera vypadla z jejich ust: "Kdo nema doma VB, muze si prinest CD a ja mu ho vypalim." Jak vubec muze neco takoveho rict? To je prece jasne porusovani zakona a premyslim o tom, ze ji udam.Je vidět, že někomu se prostě nezavděčíte...
Kdokoli kdo zná tvůj e-mail (tedy např. čtenář tohoto zápisku) a nemá tě zrovna v lásce (což kvůli tvému přístupu ke světu určitě nebude malý počet lidí) může vyrobit spamovacím robotem čitelnou formu tvé adresy a dát ji na web nebo ji použít jako kontaktní mail v nějaké pofidérní službě (pornostránky atd). Takže jaký má přesně smysl tvoje rozčilování?
Ten dotyčný nemá právo danou internetovou adresu zveřejnit bez mého souhlasu. Pokud to udělá a bude to dokazatelné, mohu ho zažalovat A stejně mně tu maj všichni rádi
Je vidět, že někomu se prostě nezavděčíte...
Co se dá dělat, jsem už takovej
Please do not reply to this message as you will not receive a response.?
Okamžitě následoval klik na ikonku odpovědět?
Pokud sis vybral školu kde se předpokládá, že budeš pracovat na OS Windows a budeš používat jeho produkty, tak ti nezbývá než se přizpůsobit.
O tom nikde nepadlo ani slovo. Nic takového se na naší škole nepředpokládá. To, že to předpokládají někteří profesoři, je věc jiná.
Kvůli nějakému VB si přece nekoupím Windows za jánevímkoliktostojí. To radši místo flákání se o třech hodinách volna ve středu zajdu do studentského klubu a tam ten úkol naprogramuju.
No, tím chceš říct, že například vedlejší třída má jiného profesora a ten učí c++ v linux? Pokud ano, tak chápu tvé rozhořčení. Jinak si myslím že řeč o tom být nemusí, ale určitě sis mohl zjistit co se na té škole vyučuje.Pokud sis vybral školu kde se předpokládá, že budeš pracovat na OS Windows a budeš používat jeho produkty, tak ti nezbývá než se přizpůsobit.O tom nikde nepadlo ani slovo. Nic takového se na naší škole nepředpokládá. To, že to předpokládají někteří profesoři, je věc jiná.
No, windows by ti taky měli vypálit, ale pokud to zvládáš naprogramovat za tři hodinky někde jinde, tak to opravdu nemá smysl prznit si počítač windowsemKvůli nějakému VB si přece nekoupím Windows za jánevímkoliktostojí. To radši místo flákání se o třech hodinách volna ve středu zajdu do studentského klubu a tam ten úkol naprogramuju.
No, tím chceš říct, že například vedlejší třída má jiného profesora a ten učí c++ v linux? Pokud ano, tak chápu tvé rozhořčení. Jinak si myslím že řeč o tom být nemusí, ale určitě sis mohl zjistit co se na té škole vyučuje.
Ne. Tím chci říci, že v seznamu škol, kde jsem školy hledal, byl popis a tam bylo napsáno, že se ve škole vyučuje programování. Bohužel už nebyl zmíněn jazyk. Jenom jsem udělal chybu, že jsem nešel na den otevřených dveří, tam bych to určitě zjistil.
No, windows by ti taky měli vypálit, ale pokud to zvládáš naprogramovat za tři hodinky někde jinde, tak to opravdu nemá smysl prznit si počítač windowsem
Sice hezké, ale přepsal by mi MBR, ani se nezeptal, na disku by mi ukousl 1.5 GB, aniž by tam byl použitelný program a ani bych si nemohl postavit jádro na míru svému PC
No souhlasím, ale jeden použitelnej program tam je. Je to jeden z mála, který opravdu za něco stojí. Tím myslím program format a halvně jeho užitíSice hezké, ale přepsal by mi MBR, ani se nezeptal, na disku by mi ukousl 1.5 GB, aniž by tam byl použitelný program a ani bych si nemohl postavit jádro na míru svému PC
format X:
Klasický opting-out… My se zase na gymplu na začátku druháku dozvěděli, že naše třída dluží spoustu peněz na příspěvcích SSM. Taky si nikdo z nás nevzpomínal, že by se tam přihlásil… :-)
Smíchovská střední průmyslová… není to ta, kde dělá ředitele Sáblík?
My se zase na gymplu na začátku druháku dozvěděli, že naše třída dluží spoustu peněz na příspěvcích SSM. Taky si nikdo z nás nevzpomínal, že by se tam přihlásil…Tehdy právě platila zásada "opt-out". Jenže kdo to udělal, kdo se vzepřel vůli dělnické třídy a odmítl vstoupit do SSM nebo Pionýra, stal se rázem vyvrhelem největšího kalibru. Nepamatuji se, že by někdo u nás ve škole měl odvahu něco takového udělat. Jeden spolužák nevstoupil do Pionýra jen proto, že byl dlouhodobě nemocný - a dokud svoje "provinění" nenapravil, byl mezi některými učiteli velmi neoblíben.![]()
Jenže kdo to udělal, kdo se vzepřel vůli dělnické třídy a odmítl vstoupit do SSM nebo Pionýra, stal se rázem vyvrhelem největšího kalibru. Nepamatuji se, že by někdo u nás ve škole měl odvahu něco takového udělat.
V našem případě k tomu došlo na začátku školního roku 1989-90, to už byly přeci jen poměry poněkud volnější. A než se to stačilo nějak vyhrotit (navíc jsme nebyli první třída, se kterou byly podobné "problémy"), už vlastně nebylo co řešit…
jsem zvědavý, čím v Linuxu nahradí malováníKolourPaint je skoro stejný jako Malování.
Tiskni
Sdílej: