Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Kamenný Újezdec je hrozně velká díra, ve které jsem nucen žít. Chodím do třeťáku na střední školu a nemám moc peněz, tak si nemůžu dovolit koupit si nějaký byt v Praze. Na brigádu také čas není, jsem rád, že ze školy dojedu domů v sedm hodin.
S internetem je to u nás děs, ale co se dá čekat v zapadlé vesničce, jejíž populace není větší než 150 obyvatel. Není u nás dostupné ADSL (není DSlam a i kdyby ho dobudoucna na tu ústřednu dali, tak by byla naše vesnička stejně 6km od něj a ADSL by nám nikdy nezavedli), není kabelovka a není wifi.
GPRS je něco hrozného. Rychlost u nás nepřesáhne 36kbps a ty pingy, to je prostě děs. Kdysi jsem ho používal, a byl jsem rád, že se vůbec stránky abíčka načetly. Nikomu bych to nedoporučoval.
Jó, náš dobrej starej dial-up. U nás asi nejkvalitnější připojení. Pohybuje se okolo 46-54kbps a ping kolem 100. Není to nádhera? Dokonce Telecom začal poskytovat paušál na dialup. Zaplatím 499Kč bez DPH a můžu být neomezeně připojen. Vlastně omezeně - FUP. Po třech hodinách vás vždy odpojí, popř po půl hodině nečinosti, ale čert to vem.
I když by se mohlo zdát, že se svými 800kbps to bude u nás nejkvalitnější připojení, není tomu tak. Sice se s tím dobře stahuje, ale na hraní StarCraftu to není ono. Móóóc ošklivej ping a velké kolísání rychlosti zařídí, že pokud založim hru, nikdo se ke mně nepřipojí. A o FUP ani nemluvě. Z P2P sítí (jako je bittorrent či DC++) se snad stahuje rychleji přes dial-up.
Jak si to tak po sobě čtu, tak to skoro vyznívá jako reklama na Telecom , avšak faktem je, že u nás nic lepšího opravdu není.
Inspirace: http://www.abclinuxu.cz/blog/koffr/2006/4/16/129255
Tiskni
Sdílej:
a ty pingy, to je prostě děs … a ping kolem 100 … Móóóc ošklivej pingNelíbí se vám váš
ping
? Nainstalujte si lepší… :-)
ping
s připojením? :-)