Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Dneska jsem "ochutnával" KDE 4.2 a rozhodl jsem se dát ochutnat i vám.
Tiskni
Sdílej:
Teď testuji 4.1.73 s 177.86. Systray nepoblikává. Černý podklad se občas objeví, ale po chvíli to zase samo od sebe zmizí. Rychlost se mi zdá už celkem dostačující, ale blesk to není. Semtam se nějaká prodleva najde.
Použitelné to už zdá se je, plasma občas spadne . Zásadní problém mám s pozadím. Nenašel jsem volbu, jak dát na pozadí obrázek menší než je rozlišení obrazovky a zachovat původní velikost. Jsem zvědav na verzi 4.1.80, které už je za dveřmi: ebuildy už jsou, tarové koule ještě ne
To je pravda, tam je to fakt skoro nulový
To mluvíte o připravovaných Windows 7? Akorát jsem netušil, že u MS konečně přejdou na X Window.
KDE4 používám od 4.0.82 a nikdy jsem neměl se stabilitou problém. A už vůbec ne s řadou 4.1+
Když ti v průběhu nastavování potřetí spadne plasma a vezme s sebou všechny změny, tak to trochu naštve. Ale zase nastavování dělá člověk jen ze začátku, pak už jen drobnosti.
Plasma mi padá každou chvíli, nemůžu např. odstranit ten webbrowser aplet, protože při pokusu o zavření se provádí zmenšovací animace, při té spadne plasma, znovu naběhne, ale načte to i ten aplet, takže začarovaný kruh.
Screeny sou furt stejný. Jak je to s rychlostí, je to lepší?
S GF9600GT a nv ovladačem je to stejně rychlé jako s Intel X3100 (až na nemožnost zapnout composite), s nvidia 177.80 je to stále pomalý jak šnek.