abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1964 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Marián Kyral avatar 13.3.2010 11:17 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Mně to nikdy divné nepřišlo. Občas se to hodí. Naopak nesnáším chování nového MS Office, kdy se po stisku Alt zobrazí i písmenka. Občas totiž zůstanou na obrazovce, i když už jsem jinde. Ale možná to je problém jen we spojitosti s wine.
    Jardík avatar 13.3.2010 11:48 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Příloha:
    Máte pravdu. Já sice ty Alt zkratky nepoužívám a proto jsem dosud netušil, jak to v Officu je, ale když jsem to teď zkusil, vypadá to nechutně, né vše je navíc přístupné. Přikládám screenshot z Wordu 2010 beta
    Věřím v jednoho Boha.
    13.3.2010 14:15 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Takhle fakt bude Word vypadat? No to teda potěš koště...
    (respektive dobře jim tak :-D)
    Marián Kyral avatar 13.3.2010 14:19 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    To opravdu zmizla ta šílená nabídka ve které pořád tápu? A nebo ji Jardík schoval?
    Jardík avatar 13.3.2010 17:06 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Jaká nabídka?
    Věřím v jednoho Boha.
    Marián Kyral avatar 13.3.2010 20:54 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Příloha:
    Myslel jsem to revoluční menu. To se zdá se opět zcela změnilo.
    Jardík avatar 14.3.2010 00:35 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Příloha:
    Tomu bych nevěřil, tam to je jen otevřená "nabídka" File.
    Věřím v jednoho Boha.
    David Watzke avatar 13.3.2010 15:28 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Přikládám screenshot z Wordu 2010 beta
    Předčil moje očekávání. Myslel jsem si, že nic horšího než MS Office 2007 už nepotkám.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Václav 14.3.2010 08:11 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Ve skutečnosti je krapet lepší. Zmizelo to šílené kulaté tlačítko v rohu, skrývající nabídku pro tisk, práci se soubory atd. a nahradila ho logičtější záložka file. Jinak se v ovládání moc nezm
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    vlastikroot avatar 13.3.2010 21:23 vlastikroot | skóre: 24 | blog: vlastikovo | Milevsko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Hmm ne že by třeba koffice byl vrcholem krásy, ale tohle by mohlo vyhrát cenu o nejhorší návrh GUI. Ten ribbon nebyl až tak špatný (mě se to celkem líbilo, ale ten typ aplikací stejně nepoužívám). Tohle je humáč totál. Neřeknu na nějakou web-based app, ale jako desktopovku fakt ee.
    We will destroys the Christian's legion ... and the cross, will be inverted
    mirec avatar 13.3.2010 11:26 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    V niektorých štýloch (napr. skulpture) je na to voľba. Potom sa skratky zobrazia až po stlačení alt-u (teda počas držania alt-u). Nastavenie pre skulpture je v ~/.config/SkulptureStyle.ini:
    [%General]
    HideShortcutUnderlines=true
    
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    13.3.2010 11:51 Boris Dušek | skóre: 22 | blog: everything
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    16 GB RAM - 4x4? 2x8? 8x2? :-) Za kolik? A kuješ plány na 32GB?
    vim ~/.emacs
    lmanik avatar 13.3.2010 11:58 lmanik | skóre: 11 | Vracov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK

    jardik a cokoliv co je 32?? on jedine 64!

    A komu to cpes?
    13.3.2010 11:59 Bubak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    16 giga neni zas tak neobvykle. sam mam 8 GB a chystam se na 24GB.
    13.3.2010 12:18 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    to asi nebude laptop...

    dnes stoja DDR2 dvakrat tolko co pred rokom, a to nespominam DDR3, ktore potrebujem
    13.3.2010 13:01 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Na desktopu? Možná žiješ na jiný planetě.
    13.3.2010 12:18 Dawix | skóre: 2 | blog: biokzvasty | ČB a Linz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Zacinam se citit jako menecennej uzivatel. Na desktopu mam 256 MB RAM uz 7 let.... :-D
    Thats not a bug its a feature :-)
    Bedňa avatar 15.3.2010 09:24 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Tak teraz sa už cítim ako frajer, ja mám 512MB :-)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    15.3.2010 11:59 Dawix | skóre: 2 | blog: biokzvasty | ČB a Linz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Teda po pravde me to zacina trochu stvat, jenze abych upradoval RAM, musim sehnat nejakou tu 184-PIN DIMM RAMku, coz je ted docela tezky (nebo jsem zatim nemel stesti u prodejcu :-(). Takhle to dopada kdyz clovek pouziva relativne starou MotherBoard :-D
    Thats not a bug its a feature :-)
    mirec avatar 16.3.2010 07:26 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    192, Gentoo
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    13.3.2010 14:25 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    GTK i KDE mají jednu vlastnost, která ...
    Achjo. Kdy už se lidi konečně uvědomí, že Qt != KDE...?
    Jardík avatar 13.3.2010 17:08 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Vždyť já to chápu, jenom jsem to nešťastně zkombinoval.
    Věřím v jednoho Boha.
    13.3.2010 18:35 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Aha tak to ok. Upřímně: nevšim jsem si čí je to blog, kdybych věděl dřív, že je tvůj, nenaspal bych to...
    13.3.2010 17:08 Boris Dušek | skóre: 22 | blog: everything
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Až začnou brát psaní zápisků do blogů stejně vážně jako psaní věděckých článků.
    vim ~/.emacs
    13.3.2010 17:08 Boris Dušek | skóre: 22 | blog: everything
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Až začnou brát psaní zápisků do blogů stejně vážně jako psaní věděckých článků.
    vim ~/.emacs
    17.3.2010 00:10 zulu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    No, jestli se ti to podtrháváním znepřehledňuje, tak to máš rozbitý. Ale nejspíš zase jen blábolíš.
    Jardík avatar 18.3.2010 11:40 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Zas nějaký anonymní pako, co má potřebu sebeuspokojení. Mít na každém ovládacím prvku podtrhnutý písmenko je prostě nepřehledné.
    Věřím v jednoho Boha.
    Bedňa avatar 20.3.2010 11:22 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Díky 16GB RAM a hezkému cachování používaných souborů ve Windows 7 mi startuje Ubuntu ve VirtualBoxu neuvěřitelných 8 sekund a to včetně GNOME
    Minule rozoberali na jabbery prečo ide Ubuntu vo VirtualBoxe oveľa rýchlejšie (nielen štart), keď zoberieme že všetko prebieha rovnako, podľa mňa jediné vysvetlenie je práca s diskom, aké s tým máš ty skúsenosti?
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Jardík avatar 20.3.2010 11:43 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Bohužel to nemám nainstalované "normálně", pouze ve VirtualBoxu, a náběh z cédéčka by nebyl porovnání schnopný. Možná až bude finálka, tak to tam zkusím šoupnout na vedlejší patrišnu, ale do té doby nee. První start ve virtualboxu není samozřejmě tak rychlý, trvá to o něco déle (teď se mi to nechce měřit), ale jak se ten disk jednou natáhne do RAMky, tak už to lítá.
    Věřím v jednoho Boha.
    Bedňa avatar 21.3.2010 14:44 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návod: Jak se zbavit "podtržení" v GTK
    Až ho hodíš na partišnu, tak to hoď aj do blogu, fakt by ma zaujímalo či je Ubuntu vo virtual boxe o tolko svižnejšie, zatiaľ dík za odpoveď.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.