Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
.gtkrc-2.0
. Do souboru připište řádek
gtk-enable-mnemonics = 0A výsledek ... odporné podtrhávání je pryč. Bohužel to má za následek nefunkčnost oněch zkratek. V GTK od verze 2.20 (a tedy i v nefinálních 2.19.*) však je nová volba, kterou se docílí stejného chování jako na Windows - podtržení se docílí stisknutí klávesy ALT a zkratky nadále fungují a nepřekáží, když je nepotřebujete:
gtk-enable-mnemonics = 1 gtk-auto-mnemonics = 1Nová volba není úplně tak dokonalá a v menu se chová správně do té doby, než začnete jezdit myší přes oddělovače v menu - to se zkratky ztratí. Jelikož jsem zkoušel na oné nefinální verzi GTK (2.19.7), tak je možné, že ve finální verzi bude BUG odstraněn. V KDE a Qt jsem zatím žádnou volbu nenašel, ale to neznamená, že neexistuje. Používám jen pár KDE/Qt aplikací a to né moc často, tak mě to tam tolik nevadí.
Tiskni
Sdílej:
Přikládám screenshot z Wordu 2010 betaPředčil moje očekávání. Myslel jsem si, že nic horšího než MS Office 2007 už nepotkám.
[%General] HideShortcutUnderlines=true
vim ~/.emacs
jardik a cokoliv co je 32?? on jedine 64!
GTK i KDE mají jednu vlastnost, která ...Achjo. Kdy už se lidi konečně uvědomí, že Qt != KDE...?
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
Díky 16GB RAM a hezkému cachování používaných souborů ve Windows 7 mi startuje Ubuntu ve VirtualBoxu neuvěřitelných 8 sekund a to včetně GNOMEMinule rozoberali na jabbery prečo ide Ubuntu vo VirtualBoxe oveľa rýchlejšie (nielen štart), keď zoberieme že všetko prebieha rovnako, podľa mňa jediné vysvetlenie je práca s diskom, aké s tým máš ty skúsenosti?