abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1964 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Kdo nezálohuje

    17.9.2012 14:50 | Přečteno: 1511× | Jiné

    Kdo nezálohuje, tomu není pomoci.
    Kdo nezálohuje, tomu není pomoci.
    Kdo nezálohuje, tomu není pomoci.
    Kdo nezálohuje, tomu není pomoci.
    Kdo nezálohuje, tomu není pomoci.
    Kdo nezálohuje, tomu není pomoci.
    Kdo nezálohuje, tomu není pomoci.
    Kdo nezálohuje, tomu není pomoci.

    Tak už to přiznej, Jardíku, zase ses na to vykašlal! Disk v notebooku ti umřel a máš teď ho*no!

    Na 3.5 disku z mrtvého PC mám pár giga filmů a hudby a možná tak půl roku starou zálohu pár starých projektíků "pro sebe", ale ta je mi na dvě věci - k notebooku to nepřipojím. Momentálně funguju na Arch Linuxu bootujícím z flashky - super pomalý systém s ho*nem místa ^-^.

           

    Hodnocení: 86 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    17.9.2012 14:54 Troll
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    tak ti treba
    tak ti treba
    tak ti treba
    tak ti treba
    tak ti treba
    tak ti treba
    tak ti treba
    tak ti treba
    tak ti treba
    tak ti treba
    To mas zato ze nerobis 32bit zalohy...
    Marián Kyral avatar 17.9.2012 15:07 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    K NB to připojíš. Existují redukce IDE/SATA na USB.
    Jardík avatar 17.9.2012 15:34 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    To já vím, ale oni za ně chtěj peníze.
    Věřím v jednoho Boha.
    17.9.2012 15:45 loki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    Prodejci jsou sobecti nadlide, ze? :-)
    Jendа avatar 17.9.2012 18:00 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    Půjčím, když si pro něj přijdeš.
    17.9.2012 18:20 radicalcut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    Obama. Satelity.
    Jardík avatar 17.9.2012 18:41 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    Pravda. Ten po mně jde už dlouho, nesmím kvůli němu ani otevřít okno a celý pokoj mám vylepený alobalem. Už na mě má i termovizu.
    Věřím v jednoho Boha.
    gtz avatar 17.9.2012 20:39 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    Co Ti ten disk tedy dělá? Klepe? Nebo nejede vůbec???
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    Jendа avatar 17.9.2012 18:42 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    A jo, já zapomněl…
    kotyz avatar 18.9.2012 13:53 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    Já jich dostal plnou tašku s diskama a kabelama jen za odnos ;-) Prodam ti nějakou za kilo pade :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    Ilfirin avatar 17.9.2012 15:55 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    A z číny za párk kč, mám to doma a funguje to skvěle.
    17.9.2012 20:03 kuba77 | skóre: 15 | blog: kuba77
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    z eBay nebo odkud?
    Jendа avatar 17.9.2012 20:35 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    18.9.2012 06:01 GGG
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    Nebo Aukro http://aukro.cz/listing.php/search?change_view=1&order=p&string=redukce+IDE+SATA
    Ilfirin avatar 19.9.2012 11:06 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    trochu levněji http://www.buyincoins.com/new_en/details/usb-2-0-to-sata-ide-2-5-3-5-hard-drive-adapter-cable-product-353.html
    Rezza avatar 17.9.2012 15:40 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    Taky nez jsem veci ze stareho disku vytahl, tak v sobotu kleknul. No aspon jsem znovu datove cisty :)
    Berysek avatar 17.9.2012 16:03 Berysek | skóre: 3 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    JJ, známe. Klekl mi disk se zálohama, ok koupím novej, říkám si. Než jsem se k tomu dostal (10 dní), klekl mi i disk s rozdělanou prací. Od té doby zálohuju důležité věci přes 3 až 4 místa.
    Linux here, Linux there, Linux, Linux everywhere... :)
    17.9.2012 16:09 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    taky jsem brečel, a moc, než jsem si uvědomil, že mám ještě jednu zálohu kterou jsem si dělal pro strýčka příhodu úplně na začátku blbnutí s přesunem záloh a originálů a tak všelijak a zapomněl jsem na ni

    chce to alespon jeden externák, cokoli - nebo aspon zálohovat mezi dvěma počítači doma - na tom druhém mít (třeba i šifrovanou) zálohu toho o co se nejvíc bojíš

    co je na jednom disku to jako by bylo jednou nohou v prdeli ... :(

    17.9.2012 16:14 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    diky, jdu zalohovat :-D
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
    17.9.2012 18:23 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    +1, už na to mám i skriptík (zálohuju na myš), jen se k tomu dokopat :-D
    18.9.2012 22:31 Zadejte vaše jméno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    A pak ti ukradnou nb i s tou mysi. :)
    gtz avatar 17.9.2012 17:57 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    Co ted disk dělá? Klepe? nebo vůbec nejede? pokud klepe tak je v křemíkovém nebi a pokud chceš data tak musíš využít služeb profíků. Dle poškození si připrav tak 5 - 30 000.- :-( čím ho dále budeš trápit tím více bude po něm (v případě, že klepe)
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    17.9.2012 20:28 depka | skóre: 20 | blog: eterity
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    to te nenapadlo nahrat to aspon na ten google disk?
    17.9.2012 22:49 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    Jakej výrobce a jaká řada?
    18.9.2012 00:45 xxxxxxxxxxx | skóre: 13 | blog: rhrtshrth
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    Dík začal jsem zálohovat. :-)
    GeoRW avatar 18.9.2012 09:17 GeoRW | skóre: 13 | blog: GeoRW | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    kto nezalohuje je frajer
    "This is to be taken with a grain of salt." ACBF - Advanced Comic Book Format
    Max avatar 18.9.2012 10:26 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo nezálohuje
    Hmm, o data jsem bolestivě přišel asi jen jednou. To když jsem měl dva 200GB disky v linux RAID0 a pc analfabet spolubydla mi zapnul PC a nějakou náhodou se dostal do nastavení řadiče a vytvořil mi na něm pole, které sejmulo veškerý data na diskách. Bohžel, nesetkal jsem se s deskou, kde by šel přístup do Raid biosu zaheslovat, takže pokud nejde raid úplně vypnout a potřebujete PC sdílet s někým jiným, tak je problém :-/.
    Jinak na PC provozuji kvůli větší dostupnosti RAID1 (2x 1TB a na dalším PC 2x1,5TB).
    Zálohy práce provádím náhodně na externí disk.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.