Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahajuje sektorové šetření v oblasti mobilních telekomunikačních služeb poskytovaných domácnostem v České republice. Z poznatků získaných na základě prvotní analýzy provedené ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) ÚOHS zjistil, že vzájemné vztahy mezi operátory je zapotřebí detailněji prověřit kvůli možné nefunkčnosti některých aspektů konkurence na trzích, na nichž roste tržní podíl klíčových hráčů a naopak klesá význam nezávislých virtuálních operátorů.
Různé audity bezpečnostních systémů pařížského muzea Louvre odhalily závažné problémy v oblasti kybernetické bezpečnosti a tyto problémy přetrvávaly déle než deset let. Jeden z těchto auditů, který v roce 2014 provedla francouzská národní agentura pro kybernetickou bezpečnost, například ukázal, že heslo do kamerového systému muzea bylo „Louvre“. 😀
Z upstreamu GNOME Mutter byl zcela odstraněn backend X11. GNOME 50 tedy poběží už pouze nad Waylandem. Aplikace pro X11 budou využívat XWayland.
Byl publikován plán na odstranění XSLT z webových prohlížečů Chrome a Chromium. S odstraněním XSLT souhlasí také vývojáři Firefoxu a WebKit. Důvodem jsou bezpečnostní rizika a klesající využití v moderním webovém vývoji.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Organizace Open Container Initiative (OCI) (Wikipedie), projekt nadace Linux Foundation, vydala Runtime Specification 1.3 (pdf), tj. novou verzi specifikace kontejnerového běhového prostředí. Hlavní novinkou je podpora FreeBSD.
Nový open source router Turris Omnia NG je v prodeji. Aktuálně na Allegro, Alternetivo, Discomp, i4wifi a WiFiShop.
Na YouTube a nově také na VHSky byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu.
Jednou za rok otevírá společnost SUSE dveře svých kanceláří široké veřejnosti. Letos je pro vás otevře 26. listopadu v 16 hodin v pražském Karlíně. Vítáni jsou všichni, kdo se chtějí dozvědět více o práci vývojářů, prostředí ve kterém pracují a o místní firemní kultuře. Můžete se těšit na krátké prezentace, které vám přiblíží, na čem inženýři v Praze pracují, jak spolupracují se zákazníky, partnery i studenty, proč mají rádi open source a co
… více »Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za říjen (YouTube).
Nebo jim vadí sexuálně explicitní komentáře na Ábíčku vůbec?To by si musel zablokovat půlku abíčka
.
náhodně linkované články z internetuTo by tam toho péčka bylo mnohem víc
Tohle jsou jen náhodné články z rodiny serverů vydavatele.
google analytics a podobné zbytečnosti dost zdržujíMně dodnes leží v žaludku gemius.js. Ten mě přinutil k instalaci AdBlocku. Máš pravdu. Najednou je internet dvacetkrát rychlejší.
.linkbox {
background-color: #ECECEC;
width: auto;
margin: 0;
padding: 0.5em auto;
}
.linkbox table {
margin: auto auto;
}
.linkbox_nadpis {
margin-bottom: 0;
}
.linkbox img[src^="http://hdmag.cz/files/linkbox/"] {
visibility: hidden;
}
Ne kvůli NSFW obrázkům, ale designově se to tam vůbec nehodí.Jak bychom to v tomto směru mohli vylepšit?
je to ze strany abclinuxu.cz manipulace tak hrubeho zrna, ze premyslim jestli Leos ma jeste na chleba, kdyz se k tomu musi snizovat na odbornem webu.Manipulace? Je to reklama jako každá jiná. V tomto případě propaguje články na jiných portálech provozovatele. A tu poznámku o chlebu jste si klidně mohl nechat od cesty. Na chleba by nebylo už velmi dlouho, kdybychom se spoléhali na zisky z tohoto webu.
Hmm, celkem bych ještě pochopil, kdyby si to někdo chtěl schovat kvůli tomu, že ho to nezajímá.No já bych si to asi schoval, i kdyby tam nebyly.
Ale kvůli nahé holce?Kdyby mě to pobuřovalo, tak bych napsal, že mě to pobuřuje. Když píšu, že NSFW, tak tím myslím NSFS (s - school).
Mimochodem, říkáš, že to, co ukazuje IInfo tě zajímá a nevadí ti to, kdežto tady je to něco jiného? To se mi nějak nezdá. Viz screenshot v příloze mailu...No, jak už jsem napsal výše, v okurkové sezóně a ještě k tomu ve finále toho jejich projektu to už není, co to bývalo.
No, jak už jsem napsal výše, v okurkové sezóně a ještě k tomu ve finále toho jejich projektu to už není, co to bývalo.A co ty další troje kozy? Ty s tím projektem 'silikozy' nesouvisí, ne?
Hmm, celkem bych ještě pochopil, kdyby si to někdo chtěl schovat kvůli tomu, že ho to nezajímá. Ale kvůli nahé holce?Pardón, ale tyhle obrázky tady opravdu nemají co dělat.
degraduje erotiku na pouhý poutač pozornostiTak už to holt je. AbcLinuxu si nevybírá, co se tam zobrazí z webu HDmag - to určuje šéfredaktor HDmagu podle toho, co si myslí, že by mohlo přilákat čtenáře.
Ábíčko chci mít jako odborný portál a tohle sem nepatří, nechci, aby se z toho stal jeden z mnoha bulvárních serverů.Obsah AbcLinuxu se nijak nemění - tohle jsou prostě upoutávky na úplně jiný web.
Aplikace je dostupná pro systémy Windows XP, Windows Vista a Windows 7, zatím pouze pro prohlížeč Internet Explorer verze 7 a 8. Ve Windows XP je potřeba doinstalovat novou verzi .NET Framework, kterou můžete stáhnout na stránkách Microsoft.
Ví někdo, kdo je Marek Malevič?Počítají se vyhledávací stroje?
Nechápu, nač ta teatrálnost.Zase mi přijde dobré, když dá vědět, proč odchází. Provozovatele portálu by třeba nenapadlo, že to někomu může vadit až tak a třeba se nad tím díky tomu zamyslí. Je to podobné, jako když spamuju poskytovatele maily o cenzuře a IPv6. Když těch lidí, kteří dají najevo, že by nechtěli cenzuru a chtěli IPv6, bude víc, třeba s tím poskytovatel něco udělá.
div.linkbox img[src^="http://hdmag.cz/files/linkbox/"] {
display: none;
}
Nemám rád skrývání reklamy, ale když šéfredaktor HDmagu nemá zřejmě dost soudnosti na to, jaké obrázky dát do výměnné sítě… Už mám zakázané obrázky v diskusích, tak k nim holt přibyl i HDmag.
Mě většinou reklama nevadí, ale jak se objeví nějaká agresivnější, tak se většinou naštvu a začnu filtrovat z daného serveru všechnu...Já banuju už celý domény. Je to jednodušší.
Při pokusu kontaktovat server hdmag.cz vypršel časový limit.
Tiskni
Sdílej: