Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Vzhledem k tomu, že se nacházíte na serveru abclinuxu, tak začnu tím, že na všech strojích běžely (a na jednom ještě občas běží) MS-Windows. Většinovým systémem je však samozřejmě LINUX
ELIS zvládla nejen MS-DOS, ale i Windows 3.1 (kde jsou ty časy) i Windows 95. Windows 98 pro svou instalaci vyžadují 486. Chtělo to trochu trpělivosti, ale pracovat se na tom dalo. Od dob 2 GB disku na tomto stroji běží Linux. Od dob, kdy přestal být primárním počítačem, na něm běží Slackware Linux. Na 80 MB disk se i se swapem v klidu vešel Slackware 4.0 i s Apachem, FTP, Sambou a Sendmailem (no, tak úplně v klidu zase ne, /usr/doc musely jít do /dev/null), prakticky kompletní distribuce (bez kompilátorů a Xka). Před časem jsem provedl instalaci Slackware 10, který na daném HW běží bez obtíží dodnes.
JEC zvládal Windows 98 i pár Linuxů (Slackware 4;10;RH 7), limitem byl pouze malý disk. Po získání Lynxu se stal také Linuxovým serverem, minulý týden jsem na něj nainstaloval Debian Sarge.
Lynx by možná XPidle zvládl, ale vzhledem k mému veskrze negativnímu vztahu k mrkvosoftu (nikdo mi nevymluví, že poslední ***DOBRÝ*** OS od nich byl DOS 6.0) zůstávám u Win 98 SE. Kromě nich ale disk obývá ještě větší část mé zoologické zahrady - 4 tučňáci: Fedora Core 3,RH 7,Mandrake 10,Slackware 10. Pokud se osvědčí Sarge, půjde tam i on, jen co vyrobím trochu místa na disku :o
Tiskni
Sdílej: