JuiceFS dospěl do verze 1.0. Jedná se o distribuovaný souborový systém kompatibilní s POSIX, HDFS a S3. Architektura JuiceFS sestává ze 3 částí: JuiceFS Client, Data Storage (S3, Azure Blob, OpenStack Swift, Ceph, MinIO, …) a Metadata Engine (Redis, TiKV, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, SQLite, …). Zdrojové kódy JuiceFS jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
O víkendu probíhá online The Raku Conference 2022, tj. konference věnovaná programovacímu jazyku Raku.
Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish.
Microsoft Fluent Emoji jsou nově k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Více v článku na Medium.
O víkendu proběhla v Kolíně nad Rýnem demopárty Evoke 2022. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na Area 5150 (YouTube) běžící na IBM PC s procesorem Intel 8088 běžícím na 4,77 MHz a CGA.
smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Nejdřív jsem pochopitelně vinil Libre Office 5.2.7.2, ale když to nešlo otevřít ani ve Wordu 2010 ani v 97s příslušným rozšířením, začal jsem tušit čertovinu.
Jako první pokus jsem začal gůglit věci jako "docx recovery" a podobně, vypadlo na mne několik dosti pochybných SW a online služba jako demo, která sice něco vytáhla, ale dost rozbila formátování. Za to se mi padesát dolarů fakt platit nechce. Takže tudy asi ne.
Druhý pokus byl vydat se za chybou. To už vypadalo lépe, na openoffice fóru se to už řešilo tady, tady, tady, tady a tady a dokonce to má svůj otevřený bug. No to jsem nechtěl slyšet. Nápady jako zanalyzovat hnojózní xml (dva řádky s tím, že druhý je dlouhý přes 100 000 znaků je fakt fajn, kdo to vymyslel ?!). Když se mi to nepodařilo opravit na druhou dobrou ve vimu, rohodl jsem se pro úplně jiné řešení.
Loni (ehm, vlastně už předloni) jsem napsal pár zápisků o novém Psionoidu/palmtopu/N900/telefononotebooku/PDA Gemini od Planet Computers. Zaslouží si samostatný text, ale důležitá informace je, že jsem nakonec vybral docela dobrý editor MS souborů zvaný WPS office. Tak jsem se rozhodnul to zkusit. LO to neotevře, dvě verze Wordu to neotevřou, ale jakýsi docx->pdf konvertor je v pohodě. Zjevně konvertor ignoruje nějakou část standardu. Stejnou "chybu" by mohl mít i WPS ... ... ... MÁ ! Takže vezmu soubor, otevřu ho ve WPS office, tam se mi korektně zobrazí, dám uložit jako .docx a projistotu i .doc a tento "fixed.docx" se mi korektně zobrazuje v LibreOffice (víc nepotřebuji). Takže problém vyřešen !
Tiskni
Sdílej:
Užívám on-line služby rovněž. Záleží na údajích. Například nějaké obecné návody k výrobkům, konverze hrozných video formátů, proč ne?
K níže uvedenému příspěvku - 15:03 This0ne - Je více verzí WPS (kdysi Kingsoft Office jsem zkoušel); zadara, placená, profi. Sám jsem viděl, jak dobře WPS převedl PDF do editovatelné formy. Ale asi jen placená verze.