Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
protoze nabodenicka jsou dilo dablovo a hus dostal co mu patrilo ?
protoze jsem zazil dobu kdy ke kazdymu textu bylo potreba rici jestli je v kamenickych, latin2ce, cp852 nebo win1250, a bylo slusnosti psat bez nabodenicek pokud sis nebyl jistej codepage prijemce ?
protoze bych byl rad aby svetu vladl jeden jazyk - a k cestine, ktera to asi nebude :) nemam nijak vrely vztah ?
protoze jsem linej prepinat mezi CZ a EN klaveskou (i kdyz diky VOKu je to jeden alt :) ?
protoze v jiste dobe jsem se staral o par serveru s winNT4, zaroven delal "podporu" lidem s ceskymi win9x a sam pouzival ceskou QWERTY. jaky div ze jsem si poridil docela kvalitni klavesnicovou schizofrenii ?
Protoze, kdyz uz o tom je rec, jsem nikdy nemel moznost pomstit se poradne tomu chytrakovi ktery vymyslel ze rozmisteni akcentu nenaplnuje limity zhovadilosti dostatecne a jedine co to muze zachranit je prohodit Y a Z.
spravnou odpovedi si nejsem tak uplne jist ale urcite to bude nejaka variace na tema "na diakritiku kaslu"
Section "InputDevice" Identifier "Generic Keyboard" Driver "keyboard" Option "CoreKeyboard" Option "XkbRules" "xfree86" Option "XkbLayout" "us,cz_qwerty" Option "XkbOptions" "grp:shift_toggle,grp:switch" EndSection
Option "XkbLayout" "cz_qwerty"Kdybych chtěl používat ještě jiné klávesy (třeba polštinu), tak bych musel nad tím pohloubat. Myslím že je nějaká univerzální klávesnice co umožňuje psaní libovolné diakritiky, ovšem ta zas asi neodpovídá klasické qwerty.
Tiskni
Sdílej: