Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
mytop - mySQL, atop - podobny topu a htopu
mytop
jsem si nevzpomněl (ale znám ho), atop
neznám (a podívám se na něj).
nettopTen jsem nedávno zkoušel zkompilovat, bohužel neúspěšně. Řvalo to něco o l-hodnotách, už nevím co.
nettop.c
) a našel tam prasikód (více přiřazení splácnutých dohromady v kombinaci s přetypováním), který se kompilátoru zjevně nelíbí (a mně taky ne). Prasárny jsem vyhubil a už to jde zkompilovat a funguje to.
Prasárny jsem vyhubil a už to jde zkompilovat a funguje to.A co to teraz robi?
ntop tcptrack iptstateje ich ozaj plno...
http://www.zdenda.com/ktere-top-programy-pouzivate-pro-sledovani-stavu-systemu - pár obrázků některých zmiňovaných "topů"
Já se z toho ..., stejně jako po instalaci iotopu i u latencytopu nutno doplnit kernel ...
# latencytop Please enable the CONFIG_LATENCYTOP configuration in your kernel.takže to je asi nevýhoda myself configured kernel?
No jo, jenže pak něco objevim ... a reboot ... au ... a další tejden po tom ... zase au, jak já ty restarty nemam rád
Koho by to zajímalo, je to v "kernel hacking".
Využil bych tohohle blogu a zeptal se zkušenějších : umí zmiňovaný IPTraf (nebo i jiná konzolová aplikace) zobrazit k určité IP ve vnitřní LAN seznam aktuálně otevřených portů a kolik toho přes ně teče ?
Přikládám odkazy na články, které o dvou z těch nástrojů vyšly na abclinuxu.cz:
- htop: top na druhou
Tiskni
Sdílej: