Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Vase zkusenost s komunikaci s ostatnimi chapadly nenasytneho statu, treba matriky, socialka, pasy a ridicaky, policie, proste vsichni ti kteri ziji za penize, co vydelal danovy poplatnik a tvari se, ze mu slouzi.Řidičák (též tady, tady a tady), aneb řidiči jsou trubky
Bohuzel nevim, kde sezenu disketu, coz je jedine medium ktere akceptuji (podle jejich vlastich stranek).Disketa není potřeba. Lze si vystačit s USB diskem (aspoň v KH, podobně o tom referovali i jiní lidé v jiných městech).
Spousta veci se musi resit OSOBNE V MISTE TRVALEHO BYDLISTE.Trochu by to rozvedl:
To daňové přiznání by měli přijmout v jakémkoliv formátu podporovaném státní správou. Pokud jim vyplníš webový formulář, tak je to pro ně lepší, protože to můžou lehce načíst. Když jim to pošleš jinak, tak to musí předatlovat, ale to musí i z papíru. Takto můžeš státnímu úřadu poslat podepsané kvalifikovaným elektronickým podpisem v zásadě cokoliv a je to ekvivalentní, jako bys to dal na papíře na podatelnu. Na fyzické podatelně taky nemusíš použít originální formulář. Jen to musí mít všechny údaje, co má.
Jinak elektronický podpis jsem pořídil ještě levněji. Mám ho od ČSOB k Internetovému bankovnictví a když je člověk požádá, tak bez příplatku vygenerují i kvalifikovaný s identifikátorem pro sociálku. Využívají služeb I.CA. Se pak nedivím, že I.CA nezlevňuje pod konkurenčním tlakem ČP, když má takové velkoodběratele.
Tiskni
Sdílej: