Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Všechno to jsou ovšem statistiky českých webů, a to navíc jen těch, které využívají měření návštěvnosti přes Toplist. Globální situace může být výrazně jiná...
Klasika, seberu cisla z jedne sluzby, napisu clanek,
Tak ho za to nepeskuj. Někde se musí naučit psát pro root.
Všimněte si toho výkyvu ve prospěch alternativních prohlížečů na 50/08. Tehdy byla nějaká díra či co (MS naštěstí už nemusím sledovat ) a i zatvrzelí příznivci MS (správce školní sítě a učitel informatiky) si instalovali Firefox. Pak ho zase smazali...IMHO je to tím, že v té době u počítače seděli hlavně geekové (ostatní lidé měli jiné starosti), navíc v mnoha firmách byla celofiremní dovolená (ve firmách má IE větší podíl).
Dle rootu je na tom Linux lépe o víkendech (únor 2008)Ze stejných důvodů jako na tom konci roku.
Dle rootu je na tom Linux lépe o víkendech (únor 2008)To mi přijde logické, páč vo víkendu maj lidi čas hrabat se v linuxu, kdežto přes tejden jsou cestou nejmenšího odporu, kvůli práci. Já to mám podobně...
Jestli to bylo jen jedno procento, viděl bych v tom chyby zaokrouhlování. Jednou se to zaokrouhlilo dolů, podruhé nahoru (což mohlo ovlivnit pár stovek počítačů).
Jen tak hypoteticky, MSIE nepoužívám, ale nemůže to být tím, že některé stránky (bankovní služby, obchody) vyžadují MSIE 6 a uživatelé, aby měli klid a mohli si vést své účty, si nastavili, aby se MSIE 7 hlásilo jako šestky?
Sry, nevšiml jsem si, už to tu zaznělo (Jardík) ...
si nastavili, aby se MSIE 7 hlásilo jako šestky?A to de?
Jak u MSIE fakt netuším, ale když to jde u Firefoxu, tak snad to půjde i u M$ konkurence.
když to jde u Firefoxu, tak snad to půjde i u M$To je dost naivní úvaha
Tak mi náš ajťák v práci prozradil: u M$ to taky jde, i když to možná není přesně to co tady chceme a není to tak triviální jako u Firefoxu; tam je možností víc, nakonec i v about:config natvrdo.
no ja tam ziadny vzostup IE6 nevidim, tie statistiky sa menia zo dna na den :)
Tiskni
Sdílej: